Rīta Panorāma

Latvijas māksliniece – modes ilustratore Alīna Grīnpauka prestižās grāmatas «Taschen» simtniekā

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Gundaru Rēderu

Intervija ar Krišjāni Kariņu

Premjers uzskata Purgaili par piemērotu kandidāti FKTK vadībai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") uzskata Santu Purgaili par piemērotu kandidāti Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājas amatam

Runājot par biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" aicinājumu nevirzīt Purgailes kandidatūru FKTK vadītājas amatam, ņemot vērā, ka viņa līdz šim bijusi vadošos amatos kredītiestādēs, tostarp "Citadeles" bankā, Kariņš Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka šīs bažas var saprast. Teorētiski pastāv risks, ka no banku sektora nācis cilvēks varētu būt kaut kā ieinteresēts.

"Bet var uzdot jautājumu, kurš vēl labāk var pārzināt bankas, kā cilvēks, kas nāk no banku sektora?" sprieda premjers, norādot, ka banku uzraugam tomēr būtu jānāk no banku sektora.

Ministru prezidents atgādināja, ka Purgaile FKTK vadītājas amatam izraudzīta atklātā konkursā, ko rīkoja Valsts kanceleja un kur piesaistīta arī personāla atlases kompānija. Konkursā bijušas vairākas kārtas, un konkursa komisija vienbalsīgi par piemērotāko kandidāti FKTK vadībai atzinusi Purgaili.

Premjers sacīja, ka pilnībā uzticas veiktajai atlases procedūrai.

"Galvenais, ka ir atlasīts cilvēks, kurš zina šo lauku un ir izgājis cauri šim sietam – un tas ir nepolitisks siets," klāstīja Ministru prezidents.

Pēc viņa teiktā, ir jāļauj Purgailei strādāt, bet vienlaikus jāņem vērā riski un tie "jāpieskata".

Kariņš atzina arī, ka jau ir ticies ar Purgaili, kura atstājusi inteliģenta cilvēka iespaidu.

KONTEKSTS:

Atklātajā konkursā uz FKTK priekšsēdētāja amatu visaugstāko vērtējumu guvusi un par uzvarētāju kļuvusi Santa Purgaile. Viņas kandidatūra vēl tiks virzīta apstiprināšanai Ministru kabinetā, un gala lēmums par iecelšanu amatā jāpieņem Saeimai. 

Purgaile no 2009. līdz 2012. gadam vadīja "SEB bankas" privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.  No 2012. gada viņa strādā "Citadeles" bankā, kur sākotnēji ieņēmusi Biznesa attīstības direktora amatu, bet vēlāk – no 2017. gada – strādājusi par korporatīvo klientu apkalpošanas direktori. Šo septiņu gadu laikā Purgaile ir arī "Citadeles" bankas valdes locekle. 

Jauns FKTK priekšsēdētājs meklēts, jo iepriekšējais FKTK vadītājs Pēters Putniņš un viņa vietniece Gunta Razāne jūlija sākumā iesniedza atlūgumu. Banku uzrauga pagaidu vadītāja amatam tika izvirzīta komisijas darbiniece Kristīne Černaja-Mežmale, kura līdz šim vadījusi FKTK Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti