Polija lielāko daļu elektroenerģijas ražo, dedzinot ogles. Savukārt kodolenerģija valsts ieskatā varētu palīdzēt tai samazināt emisijas, kā to prasa Eiropas Savienība.
Valsts vēlas ražot 6–9 gigavatstundu lielu kodolenerģijas jaudu, un plāno uzbūvēt savu pirmo atomelektrostaciju līdz 2033. gadam, taču finansēšanas shēmu vēl nav izstrādājusi. Par enerģētikas infrastruktūru atbildīgais ministrs Pjotrs Naimskis atzinis, ka bez valsts atbalsta mūsdienās uzbūvēt atomelektrostaciju neesot iespējams.
Tādēļ Polija lūgs Eiropas Komisiju apstiprināt valsts atbalstu šīs būves celtniecībai.
Šīs nedēļas sākumā Polija un ASV noslēdza līgumu, saskaņā ar kuru Varšava, iespējams, no ASV uzņēmumiem iegādāsies kodoltehnoloģijas 18 miljardu ASV dolāru vērtībā. Šajā līgumā gan neesot iezīmēta summa atomelektrostacijas būvniecībai. Lai samazinātu būvniecības izmaksas, procesā tikšot iesaistīta vietējā rūpniecība.
Polija ir vienīgā Eiropas Savienības valsts, kas nav izvirzījusi mērķi kļūt oglekļa neitrālai. Valdošā partija "Likums un taisnīgums" apgalvo, ka šādai pārejai valstij ir nepieciešams vairāk laika un naudas.