Mazākuma akcionāri pauž bažas par «Repharm» grupas slēptu būtiskas ietekmes iegūšanu pār «Olainfarm»

Zāļu ražotājas AS "Olainfarm" mazākuma akcionāri vērsušies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), lūdzot izvērtēt iespējamas manipulācijas ar akciju tirgu "Repharm" grupas interesēs un slēptas būtiskas ietekmes iegūšanu "Olainfarm".

Mazākuma akcionāri iesniegumā FKTK norāda, ka "Olainfarm" mazākuma akcionāru intereses tiek aizskartas, jo Valērija Maligina mantinieču aizsegā darbojas "Repharm" grupa, kas savā kontrolē tiešā un netiešā veidā ir jau ieguvusi būtisku daļu "Olainfarm" akciju.

Iesniegumā teikts, ka, iepazīstoties ar "Repharm" grupas tiešā un netiešā kontrolē esošo sabiedrību un pilnvaroto pārstāvju saskaņotajām darbībām un balsojumiem "Olainfarm" akcionāru sapulcēs, slēpta un tieša kontrole attiecībā uz "Olainfarm" konstatējama no 2019.gada maija.

Mazākuma akcionāri lūdz FKTK izvērtēt, vai "Olainfarm" nav izveidojusies "Repharm" grupas faktiskā kontrole un būtu konstatējami un iestājušies Finanšu instrumentu tirgus likumā norādītie apstākļi, kur norādīts, ka "pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu iestājas arī tad, ja kontrole uzņēmumā ir iegūta netieši", tādējādi nodrošinot mazākuma akcionāru likumā garantētās tiesības.

"Olainfarm" mazākuma akcionāru iesniegumā FKTK teikts, ka pastāv apstākļi, kas liecina par "Repharm" patieso labuma guvēju iespēju tiešā un netiešā veidā ietekmēt un kontrolēt visu triju Valērija Maligina mantinieču daļas, tādējādi iegūstot vairāk nekā 30% netiešas kontroles "Olainfarm".

""Repharm" grupa slēpjas aiz formāliem priekšnoteikumiem, neatzīstot kontroles esamību, ko nosaka Valērija Maligina mantojuma saņemšanas noteikumi, paredzot piecu gadu pārdošanas aizliegumu, taču ir jau iegūta faktiskā kontrole ar vairākiem juridiskiem un faktiskiem paņēmieniem," norādīts mazākuma akcionāru iesniegumā.

"Olainfarm" mazākuma akcionāri iesniegumā FKTK norāda, ka nekavējoša un pastiprināta uzmanība būtu jāpievērš "Repharm" grupas patiesajiem labuma guvējiem, vērtējot Valērija Maligina mantinieču Irinas Maliginas un Saveļjevas darbības, kā arī to personu saskaņotās darbības, kuras "nu jau atklāti darbojas saskaņoti, publiski melojušas par savu netiešo kontroli un cenšas pārņemt arī pilnīgu rīcību ar Annas Emīlijas Maliginas daļām".

Mazākuma akcionāriem nav saprotams, kāpēc FKTK pagaidām nav pievērsusi uzmanību, ignorē un neredz saskaņotas darbības "Repharm", kā arī Irinas Maliginas un Saveļjevas darbībās, kā arī to personu saskaņotās darbības, kuras kopš 2019.gada maija darbojas saskaņoti, mēģinot panākt "Repharm" izdevīgu "Olainfarm" "pārvaldnieku" iecelšanu.

Kā piemērus šādām saskaņotām darbībām mazākuma akcionāri iesniegumā FKTK min Milanas Beļevičas saskaņoto atcelšanu no "Olmafarm" valdes locekles amata 2019.gada 13.jūnijā, par valdes locekli saskaņoti ieceļot Rubeni, kurš pārstāvējis "Repharm" grupas intereses "Rīgas farmaceitiskajā fabrikā", atrodoties padomes priekšsēdētāja amatā no 2015.gada 26.oktobra līdz 2016.gada 28.janvārim, kā arī Rubeņa darbību "Repharm" grupas interesēs, 2019.gada 13.jūnijā kļūstot par "Olmafarm" valdes locekli.

Iesniegumā FKTK teikts, ka Irinas Maliginas un Saveļjevas vārdā saskaņoti darbojušās personas, kas, visticamāk, ir "Repharm" grupas patieso labuma guvēju pilnvarotās personas, kas savā faktiskajā kontrolē tiešā veidā jau no 2019.gada 13.maija bija ieguvuši 15,6% "Olainfarm" akciju, bet netiešā veidā faktiski kontrolē divas trešdaļas no "Olmafarm" kapitāldaļām jeb 28,37% no balsstiesībām, kas tiesīgas balsot "Olainfarm" akcionāru sapulcēs.

Mazākuma akcionāri uzsver, ka šīs personas par iegūto kontroli nav ziņojušas FKTK, pārkāpjot Finanšu instrumentu tirgus likuma prasības. Iesniegumā FKTK teikts, ka likumam pretējās darbības veiktas, neinformējot FKTK par ietekmes pār "Olainfarm" būtiskas publisko akciju daļas kontroles iegūšanu, kā arī ar Irinas Maliginas un Saveļjevas vai viņu pilnvaroto personu Alekseja Panasina un Sanda Petroviča darbībām, kas izpaužas gan saskaņotos balsojumos "Olainfarm" kopsapulcēs, gan rīkojot un cenšoties sasaukt alternatīvas "Olainfarm" kopsapulces, gan veicot saskaņotas darbības ārpus "Olainfarm" akcionāru sapulcēm, piemēram, 2019.gada 1.novembrī un 2020.gada 24.janvārī.

Iesniegumā FKTK mazākuma akcionāri aicina FKTK noskaidrot "Repharm" grupas faktiskās kontroles apmērus un konstatēt pārkāpumus, kas izdarīti, pa daļām iegūstot būtisku kontroli no 2019.gada 13.jūlija vai agrāk un par to neziņojot FKTK, liedzot saņemt objektīvu informāciju visiem pārējiem uzņēmuma akcionāriem.

"Olainfarm" mazākuma akcionāri uzskata, ka FKTK aktīvas rīcības rezultātā būtu iespējams noskaidrot visus apstākļus un ietekmi, kā arī konstatēt "Repharm" grupas faktiskās kontroles apmērus un konstatēt, kad ir iestājies pienākums izteikt mazākuma akcionāriem akciju atpirkšanās obligāto piedāvājumu.

Mazākuma akcionāri aicina FKTK lemt par administratīvās lietas ierosināšanu, izvērtējot gan Annas Emīlijas Maliginas daļu kontroles iegūšanas faktu, gan arī objektīvi noskaidrot un vērtēt arī pārējo mantinieču - Irinas Maliginas un Saveļjevas - darbības, piemēram, pilnvarojot ar "Repharm" grupu saistītas personas - Rubeni, zvērinātus advokātus Sandi Petroviču, Andreju Voroncovu, Sergeju Lukašinu, Rihardu Moru un Artūru Spīguli, kuras darbojas "Repharm" grupas patieso labuma guvēju interesēs.

Tāpat mazākuma akcionāri aicina FKTK noskaidrot un iegūt nepieciešamo informāciju par Annas Emīlijas Maliginas veiktajām darbībām saistībā ar SIA "Farma Fund", kā arī Saveļjevas un viņas pārstāvja Alekseja Panasina, kurš pārstāvēja 7,8% "Olainfarm" akciju, Irinas Maliginas un viņas pārstāvja Petroviča, kurš pārstāvēja 7,8% "Olainfarm" akciju caur Igaunijā reģistrēto "Olfim", savstarpējo darbību, saskaņotajām rīcībām un šo pārstāvju darbību un rīcību "Olainfarm" dalībnieku kopsapulcē 2020.gada 22.septembrī, kā arī šo dalībnieču un "Repharm" grupas saistīto personu un uzņēmumu un viņu pārstāvju balsojumiem un šo balsojumu sakritību no 2019.gada maija.

Iesniegumā FKTK arī lūgts konstatēt Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu, par kuru liecina Irinas Maliginas un viņas pārstāvja Petroviča, kā arī Saveļjevas pārstāvja Panasina savstarpējām saskaņotās darbības, ieceļot par "Olmafarm" valdes locekli Rubeni, kurš atradās "Olmafarm" valdē no 2019.gada 12.jūlija līdz 2020.gada 27.aprīlim.

Tāpat "Olainfarm" mazākuma akcionāri lūdz FKTK konstatēt Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu, saistībā ar Irinas Maliginas un viņas pārstāvja Petroviča un Saveļjevas pārstāvja Panasina saistību ar "Repharm" grupas patieso labuma guvēju iespējamo naudas aizdevumu un cerību pirkuma vai cita veida mutiskas vai rakstiskas vienošanās noslēgšanu ar Irinu Maliginu un Saveļjevu, uz ko norāda abu mantinieču pārstāvju balsojuma un darbību savstarpējā sakritība, kā arī sakritība ar "Rīgas farmaceitiskās fabrikas" pārstāvju balsojumu "Olainfarm" akcionāru sapulcēs, kā arī citu darbību kopums, kas liecina par faktisko kontroli pār "Olainfarm" būtiskā apmērā, kas nav paziņota FKTK.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt