Maskava nodrošinās pret ātrāku ES–Ukrainas brīvās tirdzniecības sākšanu

Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs parakstījis rīkojumu par muitas nodevām Ukrainas precēm, kas stāsies spēkā, ja Kijeva sāks realizēt  asociācijas līgumā ar Eiropas Savienību (ES) paredzētās vienošanās par brīvo tirdzniecību ar ES valstīm ātrāk nekā 2016.gadā, ziņo ārvalstu masu mediji.

Medvedevs piektdien investīciju forumā Sočos paziņojis, ka muitas nodevas varēs piemērot pārtikai, vieglās rūpniecības un apstrādes rūpniecības produktiem, ziņo Krievijas aģentūra „Itar Tass”.

Ievedmuitas nodevas stāsies spēkā, ja Ukraina sāks realizēt asociācijas līguma ar ES paredzētās brīvās tirdzniecības normas, par kuru atlikšanu līdz nākamā gada beigām cer panākt vienošanās ar ES un Maskavu.

Krievija iepriekš izvirzījusi principiālas prasības Ukrainas un ES asociācijas līgumam – ES preču tirdzniecības ierobežojumu atcelšana Ukrainas tirgū stāsies spēkā vien 2016.gadā.

Krievijas premjers skaidrojis, ka Krievijas stratēģija ir pārdomāta atbilde uz mainīgiem ekonomiskās attīstības apstākļiem, nevis atriebība Eiropai, vēsta aģentūra „RIA Novosti”.

Viņš arī norādījis, ka rietumvalstis pārstājušas atzīt, ka Krievijai būtu savas intereses. Tai pašā laikā premjers uzsvēris, ka par spīti ES sankcijām un Maskavas atbildes soļiem „durvis uz Krieviju Rietumu investoriem nav slēgtas”.

Jau ziņots, ka Eiropas Parlaments un Ukrainas Augstākā Rada 16.septembrī vienlaicīgi ratificējuši Ukrainas asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību (ES). Politiķi gan Strasbūrā, gan Kijevā atzīst, ka šī ir liela atzinība Ukrainai par tās centieniem integrēties Eiropas saimē. Vienlaicīgi arī tiek atzīts, ka Kijevai savu mērķu sasniegšanai turpmāk nepieciešams īstenot vairākas nopietnas reformas.

Tikmēr, lai apturētu Krievijas agresiju Ukraina, ES ieviesa jaunās sankcijas pret Krieviju. ES Oficiālajā vēstnesī publicētais sankciju saraksts, kura apstiprināšana vairāku dalībvalstu iebildumu dēļ ievilkās, ir jaunākais rietumvalstu mēģinājums piespiest Krieviju pārtraukt agresiju Ukrainā un līdzdarboties situācijas stabilizēšanā.

Sekojot ASV piemēram, tagad arī ES sankcijām pakļāvusi Krievijas valstij piederošās naftas kompānijas. Uzņēmumiem “Rosņeftj”, “Gazpromņeftj”  un “Transņeftj” turpmāk būs liegta pieeja finansējumam no  Eiropas finanšu tirgiem.

Tāds pats liktenis gaida bruņojuma uzņēmumus – helikopteru, iznīcinātāju, tanku, zenītraķešu un Kalašņikova automātu ražotājus. Eiropas Savienībā nevēlamo personu saraksts tikmēr papildināts ar 24 Krievijas un anektētās Krimas amatpersonām, kā arī separātistu grupējumu redzamākajām personām. To skaitā iekļauts arī skandalozais Krievijas liberāldemokrātu partijas līderis, Valsts domes deputāts Vladimirs Žirinovskis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti