Sadaļas Sadaļas

«Lursoft»: Martā reģistrēts lielākais jaunu uzņēmumu skaits kopš 2018. gada

Martā Latvijā reģistrēti 1032 jauni uzņēmumi, kas ir lielākais viena mēneša laikā reģistrētais jaunu uzņēmumu skaits kopš 2018. gada marta, liecina "Lursoft" apkopotā informācija.

93% no martā reģistrētajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, tāpat arī uzņēmumu skaitu papildinājuši jauni individuālie komersanti, akciju sabiedrības, ārvalstu komersanti filiāles, zemnieku saimniecības, liecina "Lursoft" dati.

Teju pusē gadījumu martā reģistrētie uzņēmumi to īpašniekiem ir pirmais uzņēmums, proti, iepriekš šīs personas nav bijušas dalībnieki citos uzņēmumos.

Šī gada pirmajā ceturksnī Latvijā reģistrēti 2474 jauni uzņēmumi, bet likvidēti – 4675.

 

 

 

No martā reģistrētajiem uzņēmumiem 42,23% reģistrēti Rīgā, vēl 20,97% Pierīgā. Pārējos reģionos jauno uzņēmumu īpatsvars bijis atšķirīgs – kamēr Zemgalē reģistrēti 10,87% no visiem aizvadītā mēneša jaunajiem uzņēmumiem, Latgalē tie bijuši 6,8%.  Kurzemē reģistrēti 10% no visiem Latvijas jaunajiem uzņēmumiem martā, bet Vidzemē – 9,13%. Neskaitot galvaspilsētu, visvairāk jauno uzņēmumu martā bijis Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā.

 

 

 

"Lursoft" aprēķinājis, ka šā gada martā reģistrēto uzņēmumu kopējais pamatkapitāls veido 15,9 miljonus eiro.

Vairāk nekā puse (59,58%) no visiem aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem jaunajiem komersantiem ir mazkapitāla SIA, t.i., to pamatkapitāls nesasniedz 2800 eiro, taču vienlaikus reģistrēti arī pieci jauni uzņēmumi, kuru pamatkapitāls pārsniedz vienu miljonu eiro. Lielākais starp tiem ir 4. martā reģistrētais SIA “RB ELG”, kura reģistrēto un apmaksāto pamatkapitālu veido 4,55 miljoni eiro. Uzņēmuma kapitāldaļu turētājs ir AS “Rietumu banka”, savukārt patiesie labuma guvēji - Leonids Esterkins un "Dermot Fachtna Desmond".

Šis nav vienīgais uzņēmums, kuru aizvadītajā mēnesī reģistrējušas personas, kas saistītas ar banku sektoru. Trešais lielākais pagājušā mēneša uzņēmums ir SIA “Tāla 1”, kura patiesie labuma guvēji – Nika Berne un Oļegs Fiļs. Šīs kompānijas kapitāldaļu turētājs ir AS “Pillar Capital”, kas, pēc "Lursoft" pieejamās informācijas, šobrīd kā daļu īpašnieks reģistrēts 23 uzņēmumos.

Desmitajai daļai no aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem ir ārvalstu kapitāls, liecina "Lursoft" dati.

"Lursoft" norādīja, ka martā turpinājusi pieaugt uzkrātā summa, kuru Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālos ieguldījuši ārvalstnieki. "Lursoft" statistikas dati liecina, ka šobrīd ārvalstu pārstāvji Latvijas uzņēmumos ieguldījuši 7,716 miljardus eiro. Pagājušā mēneša laikā šī summa pieaugusi par 2,26 miljoniem eiro. Tiesa, februārī pieaugums bijis ievērojamāks – 76,01 miljons eiro, savukārt janvārī bija reģistrēts uzkrāto ieguldījuma apjoma kritums par 11,87 miljoniem eiro..

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt