Darba tirgū lielākais pieprasījums pēc kravas auto šoferiem un būvniekiem

Pašlaik darba tirgū lielākais pieprasījums ir pēc kravas automobiļu vadītājiem un betonētājiem. Šajās profesijās Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētas vairāk nekā 1000 vakances.

Nozare, kurā dažādus speciālistus meklē visvairāk, ir būvniecība. Tur kopumā šogad ir apmēram 7000 brīvu vakanču dažādās profesijās. Vajadzīgi ēku celtnieki, namdari, būvnieki, arī palīgstrādnieki un citi. Vakanču pieplūdumu būvniecībā aģentūrā izjūt apmēram gadu.

Savukārt kravas automobiļu vadītāji vajadzīgi jau vairākus gadus. Tāpat regulāri pieprasītas profesijas ir mazumtirdzniecības veikalu pārdevēji un pavāri.

NVA Pakalpojumu departamenta direktore Eva LosaneAnnija Petrova

  „Šobrīd ir gan būvniecībai aktīva sezona, gan arī, protams, Eiropas finansējums dažādiem projektiem, arī ceļu būvei šie speciālisti tagad ir ļoti, ļoti pieprasīti. Ja mēs runājam par kravas automobiļu vadītājiem, tad arī saistībā ar dažādiem kravas pārvadājumiem šis bizness Latvijā ir gana aktīvs. Un šie speciālisti, kas var doties ārpus Latvijas robežām ar šiem pārvadājumiem, ir pastāvīgi pieprasīti,” pastāstīja NVA Pakalpojumu departamenta direktore Eva Lossane.

  Savukārt no augstāk kvalificētiem speciālistiem lielāks pieprasījums ir IT nozarē. Trūkst gan programmētāju, gan sistēmanalītiķu.

  “Ja par būvniecību mēs varam runāt par vairākiem tūkstošiem darbinieku, kas ir pieprasīti, tad, protams, par programmētājiem, informācijas ievadīšanas operatoriem, tur mēs runājam par vairākiem desmitiem aktuālu vakanču,” piebilda NVA pārstāve.

  1 komentārs
  Leontīns Volnobajevs
  Ir daudz Latvijā dzīvojošo šoferu - profesionāļu kuriem par braukšanu reibumā ir liegums vadīt transporta līdzekļus. Vai nevarētu Amnestēt profesionālos šoferus, protams ar kontroles noteiktu darbības rīcību, mūsu augsto tehnoloģiju laikmetā tas ir iespējams. Problēma būtu atrisināta. Vai mēs ticam savai tautai? Leontīns.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti