Darba grupa konceptuāli atbalsta lielāku neapliekamo minimumu par apgādājamiem

Valdošās koalīcijas partiju izveidotā darba grupa, kas izvērtē Finanšu ministrijas piedāvāto nodokļu reformu, vēl turpinās diskusijas par iespēju palielināt neapliekamo minimumu par apgādībā esošām personām. Konceptuāli to atbalstot visu valdībā pārstāvēto partiju politiķi, kā arī diskusijās iesaistītie sociālie partneri. 

Taču pirms izšķiršanās, cik lielā mērā neapliekamo minimumu par apgādībā esošajiem palielināt, esot jātiek skaidrībā par to, kā pašvaldībām tiks kompensēts ieņēmumu samazinājums no iedzīvotāju ienākuma nodokļa.

Patlaban tiek modelēti dažādi nodokļa atvieglojuma palielināšanas varianti, to pēc pirmdien, 10.aprīlī, notikušās darba grupas sēdes pauda Nacionālās apvienības politiķis Imants Parādnieks.

Imants Parādnieks: Konceptuāli atbalsta lielāku neapliekamo minimumu par apgādājamiem

  Viņš norādīja, ka tiek meklēti veidi, kā sniegt atbalstu ģimenēm ar bērniem, kurām tas visvairāk nepieciešams; diskusijas turpināsies, un visi sociālie partneri atbalsta, ka šis ir virziens, kurā ir jāstrādā.  

  Pašlaik atvieglojumi par apgādājamajiem paredz, ka ar 23% iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek 175 eiro mēnesī par katru apgādājamo.

  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti