«Covid-19» dēļ Latvijas tūrisma uzņēmumus satrauc iespējamais apgrozījuma kritums par 90%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saasinoties situācijai ar “Covid-19” izplatību, Latvijas tūrisma operatoru piedzīvo būtisku apgrozījuma kritumu. Turklāt, situācijai neuzlabojoties, uzņēmumi lēš apgrozījuma 90% kritumu aprīlī.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) apkopotie tūrisma operatoru dati liecina, ka 2020. gada martā nozares uzņēmumiem apgrozījumi samazinājušies par 50-70% salīdzinājumā ar pērnā gada martu. Ja situācija neuzlabosies, uzņēmumi prognozē, ka aprīlī būs 90% kritums.

LDDK norāda, ka tūrismā jaunas rezervācijas faktiski nenotiek, un darbinieki apstrādā rezervāciju anulācijas.

Attiecībā uz izejošo tūrismu lielus zaudējumus rada ceļojumu atcelšana, bet vēl lielākus – jaunu pasūtījumu neesamība.

Nozarē palēnām notiekot arī darbinieku atlaišana.

Komentējot situāciju, premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka Ekonomikas ministrija plāno, kā varētu atbalstīt tūrisma nozari.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības Organizācija saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Marta sākumā Latvijas Tūrisma operatoru un aģentu asociācija informēja, ka puse jeb 50% visu marta ceļojumu ir atcelti cilvēku pārlieku lielas piesardzības dēļ, kas saistīta ar koronavīrusu "Covid-19".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti