Bankas ekonomists: Pašlaik valsts budžeta deficīts nav liela problēma, bet tuvākajos gados jādomā par uzkrājumu

Pašlaik valsts budžeta deficīts Latvijā nav liela problēma, tomēr tuvākajos gados jādomā ne tikai par sabalansētu budžetu, bet arī uzkrājumu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja “DNB bankas” ekonomists Pēteris Strautiņš.

Pēdējos gados, veidojot valsts budžetu, visu laiku ir domāts par ekonomisko izaugsmi, vērtē Strautiņš.

Iepriekš Latvijas Banka kritizējusi budžeta veidošanu ar deficītu. Tomēr Strautiņš norāda – ekonomikā notiekošais jāskatās plašāk, ne tikai uz to, kas notiek ar valsts maku. Pašlaik uzņēmumi un ģimenes daudz uzkrāj, līdz ar to valsts budžeta deficīts nav liela problēma.

Taču tuvākajos gados valstij būtu jādomā ne tikai par sabalansētu budžetu, bet arī uzkrājumu, jo ģimenes un  uzņēmumi varētu vairāk aizņemties nekā uzkrāt, lēš ekonomists.

Ziņots, ka pašlaik valsts budžeta 2017.gadam projektu skata Saeimā un galīgajā lasījumā par to lems 23.novembrī.

Jau ziņots, ka nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi tiek plānoti 8,066 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 8,367 miljardi eiro. Salīdzinot ar 2016. gada budžetu, nākamgad plānotie valsts budžeta ieņēmumi paredzēti par 664 miljoniem eiro jeb nepilniem 9% lielāki. Savukārt valsts budžeta izdevumi nākamgad paredzēti par 681 miljonu eiro jeb 8,9% lielāki nekā šogad.

Savukārt vidēja termiņa budžeta ietvars paredz, ka vispārējās vadības pieļaujamais budžeta deficīts 2017. gadā būs 1,1%, 2018. gadā 1%, bet 2019. gadā 0,7% no IKP. Sākot ar 2017. gadu, tiek paredzēta arī fiskālā nodrošinājuma rezerve 0,1% apmērā no IKP. Prognozētā ekonomikas izaugsme 2017. gadā ir 3,5%. Savukārt 2018. un 2019. gadā Latvijas izaugsme būs 3,4% gadā.

Prognozētais nodarbinātības pieaugums 2017. gadā ir 0,2%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti