Rēzeknes dome aizņemsies 2,4 miljonus eiro finanšu krīzes pārvarēšanai

Rēzeknes pilsētas dome ārkārtas sēdē nolēmusi ņemt vairākus aizdevumus ar kopējo summu 2,4 miljoni eiro finanšu krīzes pārvarēšanai.

Budžeta un finanšu vadībai plānots ņemt īstermiņa aizņēmumu uz trim gadiem 1,34 miljonus eiro ar viena gada atlikto pamatsummas maksājumu. Finanšu pārvaldes vadītāja Velta Vekšina sēdē pauda, ka aizņēmums pamatots ar budžeta izdevumu pieaugumu. Šo aizdevumu plānots izlietot atlīdzībām.

Savukārt četru prioritāro investīciju projektu īstenošanai pašvaldība ņems ilgtermiņa aizdevumus.

Rekreācijas centra pabeigšanai tiks ņemts 565 142 eiro aizņēmums uz 30 gadiem ar trīs gadu atlikto pamatsummas maksājumu.

Blaumaņa ielas pārbūvei saistībā ar izmaksu pieaugumu tiks ņemts 85 615 eiro aizdevums uz 20 gadiem ar divu gadu atlikto pamatsummas maksājumu.

Biznesa klastera un komercdarbības infrastruktūras izbūvei ņems 63 750 eiro aizņēmumu uz 20 gadiem ar divu gadu atlikto pamatsummas maksājumu.

Savukārt pirmsskolas izglītības iestādes "Rotaļa" pārbūvei ņems 327 612 eiro aizņēmumu uz 20 gadiem ar divu gadu atlikto pamatsummas maksājumu.

Aizdomās par iespējamu interešu konfliktu apturēta Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu izmaksa Rēzeknes bērnudārza "Rotaļa" remontdarbiem. Vai šo naudu Rēzeknē saņems, esot atkarīgs no interešu konflikta izvērtējuma. SIA "Latgalija", kas veic darbus šai objektā, pieder Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča brālim Mihailam un sievai Olgai.

Sēdē piedalījās septiņi no 13 Rēzeknes pilsētas domes deputātiem, kuri visi balsoja par šiem lēmumiem.

KONTEKSTS:

Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir nonākusi smagā finansiālā situācijā – izdevumu segšanai šim gadam tai pietrūkst 3,9 miljonu eiro. Lai ieekonomētu līdzekļus, pašvaldības vadības uzdevumā iestāžu un pārvalžu vadītāji ir sagatavojuši priekšlikumus darbinieku skaita samazināšanai. 

Rēzeknes pašvaldība gatavoja rīcības plānu finansiālās situācijas uzlabošanai ilgtermiņā. No tā būšot atkarīgas arī turpmākas aizdevumu saņemšanas iespējas.

Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča ("Kopā Latvijai") rīcības plāns pašvaldības finanšu situācijas uzlabošanai paredz vietvarā ietaupīt vairāk nekā miljonu eiro, valstij lūgt aizdot vēl divreiz tik daudz. Plāns tagad būs jāvērtē Finanšu ministrijai (FM). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti