Zviedrija kļuvusi par NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra partnervalsti

Zviedrija, oficiāli parakstot līgumu, no šodienas kļuvusi par NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra partnervalsti.

Kā aģentūrai LETA apliecināja centra sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Curika, līgums paredz Zviedrijas eksperta darbību līdzās pārējiem valstu ekspertiem, kas jau strādā izcilības centrā.

Vēstule par Zviedrijas interesi sadarboties ar izcilības centru saņemta pagājušā gada aprīlī. Zviedrijas valdība un Zviedrijas civilās aizsardzības aģentūra jau daudzu gadu garumā uzsvērušas nepieciešamību Zviedrijai būt gatavai reaģēt uz dezinformācijas kampaņām un citiem mūsdienu informācijas telpas izaicinājumiem.

"Pievienošanās izcilības centram ir solis, lai šīs spējas stiprinātu," viņa sacīja, norādot, ka NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centram tas savukārt ir nozīmīgs solis, lai paplašinātu starptautisko ekspertu komandu un padziļinātu savu ekspertīzi.

Centra uzdevumi ir veicināt stratēģiskās komunikācijas attīstību, kā arī sniegt ekspertīzi un atbalstu NATO šajā jomā. Centra darbinieki izstrādā rīcības plānus, organizē apmācības un piedalās NATO mācībās. Tāpat Rīgā bāzētais centrs sniedz tiešu atbalstu stratēģiskās komunikācijas disciplīnās dalībvalstīm un NATO štābiem.

Kā ziņots, ka Zviedrijas aizsardzības ministrs Peters Hultkvists 2015.gada rudenī  paziņoja, ka valsts apsver iespēju pievienoties Jāņa Sārta vadītajam "StratCom". Centrs nav NATO "meitas" struktūra, lai arī alianse to ir sertificējusi un akreditējusi. "StratCom" ir deviņu NATO dalībvalstu, kā arī Somijas sadarbības projekts, vēstīja Rus.lsm.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti