Dienas ziņas

Atbalsta algu celšanu politiķiem no 2023. gada

Dienas ziņas

Invalīdiem Baldonē saruks NĪN atlaides

Zviedrija atceļ lielāko daļu Covid-19 ierobežojumu

Zviedrija atceļ lielāko daļu Covid-19 ierobežojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pateicoties sekmīgai iedzīvotāju vakcinācijas kampaņai, Zviedrijā atcelta lielākā daļa vēl spēkā palikušo ierobežojumu, kas bija noteikti Covid-19 izplatības ierobežošanai. Zviedrijā pret Covid-19 pilnībā ir vakcinēti vairāk nekā 75% iedzīvotāju.

Vairs nav spēkā apmeklētāju skaita ierobežojumi futbola spēlēs, koncertos un citos pasākumos. Arī privātos pasākumos, tajā skaitā kāzās un jubilejās, varēs ierasties neierobežots viesu skaits.

Atcelts ieteikums cilvēkiem strādāt attālināti. Tomēr, ja parādās Covid-19 simptomi, būs jāpaliek mājās un jāveic testi. Speciālisti arī iesaka riska grupu pārstāvjiem un joprojām pret Covid-19 nevakcinētajām personām izvairīties no burzmas un tuviem fiziskiem kontaktiem.

Pandēmijas tvēriens atslābst

Tiesa, līdz nākamā gada 31. janvārim spēkā būs arī tā dēvētais Covid-19 pandēmijas likums, kas dod valdībai tiesības ierobežot cilvēku pulcēšanos, pakalpojumu sniedzēju darbību un īstenot citus pasākumus.

Amatpersonas uzsvēra, ka ierobežojumu atcelšana kļuva iespējama, jo vairāk nekā 83% par 16 gadiem vecāku iedzīvotāju saņēmuši vismaz vienu poti, bet vairāk nekā 75% ir pilnībā vakcinēti.

"Pamazām, taču pandēmijas tvēriens atslābst. Mēs īstenojam ļoti veiksmīgu vakcinācijas kampaņu. Pašlaik vairāk nekā 75% iedzīvotāju, kas vecāki par 16 gadiem, ir izgājuši vakcinācijas kursu.

Palielinoties vakcinācijas aptverei, samazinās risks cilvēku dzīvībai un veselībai. Tomēr pandēmija nav pilnībā beigusies. Ar šo slimību mums būs jāsadzīvo vēl ilgi," secina Zviedrijas veselības ministre Lēna Hallengrēna.

Slimo galvenokārt nevakcinētie

Atvieglojumi gan neattiecas uz tiem, kas vēl nav vakcinējušies – viņiem joprojām jāievēro ierobežojumi.

“Kā jau daudzkārt esmu teicis, ar Covid-19 inficējas un slimo galvenokārt tie, kas nav vakcinēti," norāda Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūras vadītājs Johans Karlsons.

Zviedrijas izvēlētā stratēģija Covid-19 apkarošanā bijusi pretrunīgi vērtēta, valdībai izvairoties no mājsēdes ieviešanas, lai arī aizvadītajā ziemā valdība pieņēma lēmumu par stingrākiem ierobežojumiem.

Covid-19 izplatības un šīs slimības izraisīto nāves gadījumu skaits Zviedrijā bijis krietni augstāks nekā citās Skandināvijas valstīs. Tagad atceļot vēl atlikušos ierobežojumus, valdība gan patur spēkā iespēju, ka situācijai pasliktinoties, tos varētu atjaunot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti