Žurnālists: Ārkārtas vēlēšanas Itāliju var novest uz katastrofas sliekšņa

Ārkārtas vēlēšanas Itālijas ekonomiku var novest uz katastrofas sliekšņa, intervijā Latvijas Radio stāstīja Itālijas ziņu aģentūras ANSA parlamenta žurnālists Frančesko Bongarra.

Intervija ar Itālijas ziņu aģentūras ANSA parlamenta žurnālistu Frančesko BonaruGints Amoliņš

  Viņš stāstīja, ka iepriekš Itālijā tāda veida krīze politikā nav bijusi, jo tradicionālās partijas vienmēr kaut kā varēja atrast kompromisu. Populistiem ienākot valsts politikā, nevarot arī vairs saprast - kuri spēki "ar kuriem draudzējas un ar kuriem naidojas".

  Pēc žurnālista domām, ir 50% iespēja atrast kādu risinājumu. Tomēr prezidents esot gatavs izsludināt ārkārtas vēlēšanas. Tās valstij būtu graujošas, jo līdz gada beigām ir jāpieņem budžets.

  Bongarra stāstīja, ka ārkārtas vēlēšanu gadījumā valdību varētu izveidot ātrākais novembra beigās. Tas nozīmē, ka valdībai būtu 20 dienas laika, lai pieņemtu budžetu, kurā ir arī jāatrod iespēja ietaupīt 30 miljardus eiro, lai izpildītu Eiropas Komisijas prasības un nepieļautu pievienotās vērtības nodokļa kāpumu.

  Tādējādi iespējams, ka Itālija nonāks situācijā, kur būs jāpieņem pagaidu budžets, kas nepatikšot finanšu tirgiem, procentu likmes valstij palielināšoties.

  "Tas nozīmē, ka Itālijas ekonomikai, kurai jau tā neklājas labi, klāsies vēl sliktāk. Un tas var lielu valsti kā Itālija novest uz katastrofas sliekšņa, ja tās nespēs atrast izeju," stāstīja žurnālists.

  Viņš norādīja, ka prezidents dara visu iespējamo, lai panāktu, ka valdība turpina strādāt. Bongarra pieļāva, ka ārkārtas vēlēšanas varētu rīkot nākamgad, kad budžets jau būtu pieņemts.

  KONTEKSTS:

  Otrdien, 21.augustā, Itālijas premjers Džuzepe Konte paziņoja par savu demisiju, jo nespēja atrisināt nesaskaņas ar koalīcijas partneri Mateo Salvīni, kurš pret Konti rosināja neuzticības balsojumu.

  Salvīni interesēs tagad ir jaunas vēlēšanas, jo viņa partijai tajās sola uzvaru un līdz ar to viņam pašam būtu cerības uz premjera krēslu.

  Savukārt Itālijas prezidents Serdžo Matarella devis partijām laiku līdz otrdienai, 27.augustam, lai vienotos par vairākuma valdības izveidi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti