Žurnālisti un mediji Horvātijā protestēs pret valdību un valsts raidorganizāciju

Horvātijas galvaspilsētā žurnālisti un plašsaziņas līdzekļi protestēs pret valdību un valsts raidorganizāciju. Saskaņā ar akcijas dalībnieku teikt tās pēdējos gados ar dažādu tiesvedību ierosināšanu un kompensāciju pieprasīšanu, cenšas ierobežot viņu brīvību. Lai novērstu cenzūru, valdībai tiks izvirzītas 8 prasības.

Lai arī Horvātijas amatpersonas uzstāj, ka valstī netiek ierobežota plašsaziņas līdzekļu brīvība, daudzi Horvātijas žurnālisti domā citādi. Žurnālistu asociācijas prezidents Hrvoje Zovko uzsvēra, ka tiek runāts par vairāk nekā 30 tiesvedībām pret žurnālistiem un medijiem. Pēc Zovko sacītā, tā ir bezprecedenta vajāšanas kampaņa un par to atbildība esot jāuzņemas Horvātijas premjerministra Andreja Plenkoviča valdībai.

Kā norādīja Žurnālistu asociācijas prezidents, ārvalstu organizācijas un vēstniecības izrādot lielāku interesi par mediju vidi valstī nekā Horvātijas valdības vadītājs.

Zovko arī vērsa uzmanību, ka jaunnedēļ Zagrebā ieradīsies starptautiska delegācija, kura pārbaudīs situāciju ap plašsaziņas līdzekļiem un saistībā ar preses brīvību Horvātijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti