Vulkāna izvirduma dēļ evakuē pilsētu Čīlē

Čīlē pēc vairāku gadu desmitu klusēšanas pamodies Kalbuko vulkāns. Vairāku stundu laikā notikuši divi spēcīgi izvirdumi ar lavas noplūdi un milzīgiem vulkānisko pelnu mākoņiem. Varas iestādes sākušas evakuēt apdzīvotās vietas tā apkārtnē.

Kalbuko vulkāns ir pamodies pēc 40 gadus ilgas klusēšanas.  

Vulkāna aktivitātes dēļ no tā apkārtnes evakuēti aptuveni četri tūkstoši cilvēku, kuriem sagatavotas pagaidu mītnes. Aculiecinieki stāsta, ka daudzi vulkānam tuvumā esošie cilvēki pamatīgi pārbijušies, jo par izvirdumu nekas neliecināja un arī ģeologi nekādas gaidāmā izvirduma pazīmes nebija pamanījuši. 

Varas iestādes ir izsludinājušas augstāko trauksmes līmeni un izdevušas rīkojumu evakuēt cilvēkus 20 kilometru rādiusā no kalna. Netālu esošo pilsētu jau pametis pusotrs tūkstotis cilvēku, bet citi apkārtnes iedzīvotāji cenšas nodrošināties ar degvielu un pirmās nepieciešamības precēm.

Vulkāna aktivitātes dēļ traucēta gaisa satiksme. Atcelti iekšzemes lidojumi no netālās lidostas pie Puertomontas pilsētas, kas pārklāta ar vulkāniskajiem pelniem. Tajā dzīvo ceturtdaļmiljons iedzīvotāju, un tā atrodas aptuveni 50 kilometru attālumā no vulkāna. 

Pēdējais divu kilometru augstā vulkāna izvirdums notika 1972.gadā.  Čīlē ir otrs lielākais aktīvo vulkānu skaits pasaulē uzreiz aiz Indonēzijas – jebkurā brīdī valsts teritorijā var izvirst kāds no aptuveni piecsimt potenciāli aktīvajiem vulkāniem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti