Vizītē Mali Francijas prezidents solīja turpināt cīnīties ar islāmistu teroristiem

Francijas prezidents Emanuels Makorns savā pirmajā darba nedēļā jaunajā amatā devies jau otrajā ārvalstu vizītē. Pēc viesošanās Vācijā savā pirmajā pilnajā darba dienā viņš ieradies Mali.

Šajā Rietumāfrikas valstī Makrons apmeklējis Francijas karavīrus, kas uzņēmušies vadošo lomu tur notiekošajā miera uzturēšanas operācijā, kas tika sākta 2013.gadā. Īsās vizītes laikā Makrons apliecināja, ka arī viņa administrācijas laikā Mali valdība baudīs ciešu Francijas atbalstu un solīja turpināt cīnīties ar islāmistu teroristiem. 

Mali joprojām atrodas četri tūkstoši Francijas karavīru, kas turpina apkarot džihādistus un separātistus, kuri pirms vairākiem gadiem destabilizēja valsti un pārņēma plašas teritorijas tuaregu etniskās minoritātes apdzīvotajā Sāhela zonā.

 Iepriekš priekšvēlēšanu kampaņas laikā Makrons solīja atšķirt jaunu lapaspusi attiecībās ar frankofonajām Āfrikas valstīm. Viņš arī izpelnījās franču nacionālistu kritiku un bijušo Francijas koloniju iedzīvotāju atbalstu par to, ka nosauca Francijas koloniālo karu pret Alžīriju par noziegumu pret cilvēki. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti