Venecuēlas līderis Maduro «izdzīvojis dronu atentāta mēģinājumā»

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro paziņojis, ka izdzīvojis atentāta mēģinājumā, kurā izmantoti bezpilota lidaparāti jeb droni ar sprāgstvielām. Tas esot noticis viņa uzrunas laikā militārā parādē, ko pārraidīja televīzijā. Maduro par to vaino kaimiņvalsts Kolumbijas prezidentu un opozīciju. Tiesa, televīzijas kadros pati eksplozija nav redzama, un izskan versija, ka patiesībā tas bijis netālu noticis gāzes sprādziens dzīvoklī.

Venecuēlas līderis Maduro pārdzīvojis «dronu atentāta mēģinājumu»
00:00 / 00:43
Lejuplādēt
Prezidenta Maduro uzrunu raidīja televīzijas tiešraidē, kad skaņa pēkšņi pazuda. Attēlos redzams, ka Maduro pēkšņi pārsteigts paskatās uz augšu. Līdzīgi dara viņam apkārt esošie. Tālāk kadros redzams, ka vairāki desmiti karavīru metas bēgt. Maduro uzruna sestdien notika militārā parādēs laikā galvaspilsētā Karakasā.

 

Vēlāk Maduro paziņoja, kas tas bijis uzbrukuma mēģinājums.

"Manā priekšā notika liels sprādziens! Taču es esmu pārliecināts par saviem bruņotajiem spēkiem, kas mani sargāja. Mani sargā arī Dievs. Tieši tādēļ es šeit stāvu dzīvs un gatavs cīnīties," paziņoja Maduro.

Venecuēlas komunikāciju ministrs Horhe Rodrigess teica, ka netālu no prezidenta podija tika detonēti bezpilota lidaparāti jeb droni ar sprāgstvielām. Ne Maduro, ne citas amatpersonas nav cietušas, bet ievainoti septiņi karavīri, teica Rodrigess.

Televīzijas uzņemtajos video nekādi bezpilota lidaparāti nav redzami. Tajos redzams, kā miesassargi steidzas aizsegt prezidentu ar vairogiem.

Maduro pēc incidenta vainoja "galēji labējo spārnu", kā parasti dēvē opozīciju. Viņš pauda pārliecību, ka aiz uzbrukuma stāv arī kaimiņvalsts Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss un sazvērnieki no Maiami, Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Maduro arī paziņoja, ka esot aizturēti vairāki cilvēki, taču vairāk informācijas nesniedza.

Kolumbijas valdība, kas Venecuēlas ekonomiskās un politiskās krīzes apstākļos kritizējusi Maduro, apsūdzības noraidīja kā absurdas.

Tikmēr atbildību par uzbrukumu uzņēmies kāds nezināms vietējais civilais un militārais grupējums, vainojot valdību smagajās ekonomiskajās problēmās, kas skārušas valsti. Grupējums sevi sauc "Karavīru kreklos nacionālā kustība", un tas savā paziņojumā kritizēja valdību par amatu izmantošanu, lai kļūtu bagātiem. Šīs grupas paziņojuma autentiskumu nav izdevies pārbaudīt, tā neatbildēja uz mediju prasībām pēc komentāriem.

Maduro valdības kritiķiem ir bažas, ka viņš incidentu izmantos, lai attaisnotu turpmāku vēršanos pret opozīciju.

KONTEKSTS:

Savulaik turīgākā Latīņamerikas valsts, ar naftas rezervēm bagātā Venecuēla slīgst dziļā ekonomiskajā un sociālajā krīzē. Demonstrācijas kļūst biežākas, un opozīcija par situāciju vaino Ugo Čavesa pēcteča, prezidenta Maduro sociālistu valdības ekonomisko politiku. Tomēr Maduro turpina valdīt un par krīzi vaino ārvalstu sazvērestību ar ASV priekšgalā.

Starptautiskais valūtas fonds pagājušajā nedēļā nāca klajā ar šokējošu prognozi, ka inflācija Venecuēlā šogad var sasniegt vienu miljonu procentu. Tāpat sagaidāms, ka valsts iekšzemes kopprodukts trešo gadu pēc kārtas piedzīvos ar divciparu kritumu.

Venecuēlas prezidents Maduro nesen paziņoja, ka nacionālās valūtas bolivāra tiks svītrotas piecas nulles un ka augustā sāksies "ekonomikas atlabšanas" programma. Tiesa, eksperti norāda, ka Venecuēlai izkļūšanai no krīzes nepieciešamas fundamentālas politiskās un sociālās reformas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti