Venecuēlā vēlē prezidentu

Šodien Venecuēlā notiek prezidenta vēlēšanas, kurās par spīti smagajai ekonomiskajai un politiskajai krīzei gaidāma līdzšinējā valsts galvas Nikolasa Maduro uzvara. Pēdējos gados viņš spēris soļus, lai savās rokās koncentrētu arvien lielāku varu un ietekmi. Opozīcija prezidenta vēlēšanas boikotē, tās kritizējot kā negodīgas. Maduro valdība arī nonākusi arvien dziļākā starptautiskā izolācijā. 

Venecuēlā vēlē prezidentu
00:00 / 01:07
Lejuplādēt
Iepriekšējā Venecuēlas līdera Ugo Čavesa izraudzītais pēctecis Maduro pirmstermiņa vēlēšanās kandidē uz otru sešu gadu termiņu amatā. Galvenā opozīcijas alianse vēlēšanas boikotē un tās populārākajiem politiķiem aizliegts kandidēt.

Maduro galvenais sāncensis ir bijušais gubernators Henri Falkons. Esošais prezidents gan joprojām ir favorīts, neskatoties uz to, ka aptaujās Falkons viņu apsteidz, un arī sabiedrībā atbalsts Maudro ir zems. Ar naftas rezervēm bagātajā Venecuēlā ekonomiskās krīzes dēļ trūkst pārtikas un pirmās nepieciešamības preču.

Opozīcija vaino Maudro sociālistu valdības nemākulīgo politiku, bet viņš - ārvalstu sazvērestību. Valsts piedzīvot hiperinflāciju. Saskaņā ar Starptautiskā Valūtas fonda aplēsēm, tā šogad sasniegs 13 tūkstošus procentu.

Maduro lēmumu tagad rīkot vēlēšanas kritizējušās gan Venecuēlas kaimiņvalstis, gan Eiropas Savienība un Savienotās Valstis. Tiek ziņots, ka ASV prezidents Donalds Tramps apsver sankciju pastiprināšanu pret Venecuēlu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti