Vācijas kristīgo demokrātu līderes un Makrona redzējumā par ES arī būtiskas atšķirības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Eiropas Savienībai (ES) ir jākļūst spēcīgākai, taču tā nedrīkst virzīties uz Eiropas centrālismu un sociālās politikas eiropeizāciju. Šādu viedokli paudusi jaunā Vācijas Kristīgo demokrātu partijas līdere Annegrēta Krampa-Karrenbauere, atbildot uz Francijas prezidenta Emanuela Makrona vīziju par Eiropas nākotni. Daudzos punktos viņas un Makrona viedokļi sakrīt, taču ir arī ievērojamas atšķirības.

Vācijas kristīgo demokrātu līderes un Makrona redzējumā par ES arī būtiskas atšķirības
00:00 / 03:12
Lejuplādēt
Pagājušās nedēļas sākumā Francijas prezidents Makrons vērsās pie ES pilsoņiem, izklāstot savu vīziju par ES nākotni un rosinot uzsākt jaunu Eiropas renesansi. Pagājušajā nedēļas nogalē, atbildot uz Makrona teikto, savu skatījumu ir publiskojusi arī jaunā Vācijas Kristīgo demokrātu davienības līdere Annegrēta Krampa-Karrenbauere, un vairākos punktos viņas redzējums ir atšķirīgs.

 

Publikācijā laikrakstā "Welt am Sonntag" Krampa-Karrenbauere norādījusi, ka laikā, kad daudzi Eiropas līderi cīnās ar protekcionismu un dažādiem nacionālistu spēkiem, Eiropai ir jākļūst spēcīgākai. Viens no veidiem, kā to sasniegt, varētu būt Eiropas vienotais banku tirgus, kā arī Eiropas līmeņa klimata vienošanās.

Lai arī kopumā Krampa-Karrenbauere atbalsta viedokli par nepieciešamību veicināt blokā labklājības līmeni, viņa iestājas pret Makrona piedāvāto Eiropas līmeņa minimālo algu.

Pēc viņas vārdiem, Eiropas centrālisms un sociālo pakalpojumu un minimālās algas eiropeizācija nebūtu pareizais ceļš. Tāpat nebūtu atbalstāma ideja par Eiropas vienoto valsti vai nacionālo valsts parādu apvienošanu.

Runājot par drošību ES, kristīgo demokrātu līdere piekritusi, ka Eiropai būtu nepieciešami arī vienoti robežapsardzes spēki. Šiem spēkiem būtu jāveic migrantu pārbaudes uz robežām, lai noskaidrotu, vai šīs personas vēlas iegūt patvērumu, pretendē uz bēgļu statusu, vai arī viņiem ir citi iemesli ieceļošanai Eiropā. Tāpat Krampa-Karrenbauere ierosinājusi ieviest elektronisku ieceļošanas un izceļošanas reģistru, kā arī paplašināt Šengenas informācijas sistēmu, iekļaujot tajā visas nacionālās un Eiropas līmeņa institūcijas.

Īpašu uzmanību pievēršot tieši migrācijas jautājumiem, Krampa-Karrenbauere norādījusi, ka katrai dalībvalstij būtu jāsniedz savs ieguldījums migrācijas cēloņu apkarošanā, robežu uzraudzībā un bēgļu uzņemšanā, piedāvājot noteikt, ka par lielāku ieguldījumu vienā jomā dalībvalstij būtu jāsniedz mazāks ieguldījums citās sfērās.

Atšķirībā no Makrona, kurš aicinājis izveidot tā dēvēto Eiropas Konferenci, kurā varētu apspriest izmaiņas ES politiskajos projektos, tostarp pārskatīt Eiropas līgumus, Krampa-Karrenbauere rosinājusi veikt izmaiņas līgumos ar visu dalībvalstu iesaistīšanos diskusijās, nevis tikai paļaujoties uz Briseles eliti. Tāpat Vācijas pārstāve uzsvērusi, ka ES amatpersonām turpmāk vairs nevajadzētu piemērot atbrīvojumu no nacionālā ienākuma nodokļa maksāšanas.

Krampa- Karrenbauere arī aicinājusi izveidot vienotu ES krēslu Apvienoto Nāciju Organizācijā. Šo prasību jau gadiem atbalsta Vācija, taču Francija nav gatava atteikties no savas pastāvīgās vietas šajā institūcijā.

Tāpat izskanējis rosinājums ārpolitikas un drošības politikas jautājumu izstrādei izveidot arī Eiropas Drošības padomi, kurā būtu iesaistīta arī Apvienotā Karaliste.

Savā rakstā Krampa-Karrenbauere aizskārusi arī visai jūtīgo reliģijas tēmu, aicinot Eiropā izstrādāt savu islāma versiju, kas atbilstu Eiropas vērtībām. To būtu iespējams panākt, apmācot imamus un skolotājus apgaismības un iecietības idejām.

KONTEKSTS:

Francijas prezidents Emanuels Makrons ir nācis klajā ar plašu Eiropas reformu plānu. Viņš rosina izveidot jaunu Eiropas aģentūru, kas rūpētos par demokrātijas un vēlēšanu aizsardzību pret nelabvēļu iejaukšanos. Francijas prezidents piedāvā arī reformēt Šengenas zonu. Tāpat Eiropai, pēc Makrona domām, būtu krietni nopietnāk jādomā par klimata pārmaiņām, tādēļ Makrons rosina izveidot Klimata banku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti