Panorāma

Turcijā pēc zemestrīces turpina meklēt izdzīvojušos

Panorāma

K. Kariņš iesaka izsludināt ārkārtējo situāciju

Jauni Covid-19 ierobežojumi ES dalībvalstīs

Vācijā un Beļģijā Covid-19 dēļ ievieš daļēju karantīnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropas pēc iedzīvotāju skaita lielākajā valstī Vācijā un arī Beļģijā no pirmdienas ir spēkā daļēja karantīna, lai samazinātu Covid-19 izplatību. Vācija un Beļģija seko vairākām Eiropas valstīm, kurās ir atjaunoti stingrāki ierobežojumi cilvēku sociālajiem kontaktiem. Arī Anglija gatavojas jauniem ierobežojumiem.

Vācijā un Beļģijā Covid-19 dēļ ievieš daļēju karantīnu
00:00 / 03:04
Lejuplādēt

Pēdējās nedēļās regulāri pārspētie diennaktī reģistrētie Covid-19 inficēšanās antirekordi piespieda Vācijas valdību atgriezties pie stingrākiem iedzīvotāju pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumiem. Taču šoreiz tie nebūs tik drakoniski kā pavasarī, lai neapturētu ekonomiku.

Vācijā līdz mēneša beigām būs slēgti muzeji, sporta zāles, restorāni, kafejnīcas, bāri un izklaides vietas, bet viesnīcām būs aizliegts uzņemt tūristus. Būs aizliegti arī masu pasākumi.

Atšķirībā no pavasara iedzīvotāji joprojām varēs doties uz darbu, bet bērni turpinās apmeklēt bērnudārzu un skolu. Tas gan var mainīties, ja saslimšanas rādītāji turpinās dramatiski pieaugt. Arī veikali turpinās strādāt.

Publiskās vietās vienkopus varēs pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēki no divām atsevišķām mājsaimniecībām.

Socioloģiskās domas aptaujas liecina, ka vairums Vācijas iedzīvotāju atbalsta valdības noteiktos ierobežojumus. Arī Ķelnē dzīvojošais students Onurs piekrīt, ka ir nepieciešams uz laiku ierobežot sociālās aktivitātes:

“Es saprotu, kāpēc tas ir vajadzīgs. Ja salīdzinām starptautiskā mērogā, tad pavasarī Vācijā politiski ar pandēmiju tika galā relatīvi labi un to izdevās daudzmaz ierobežot. Tāpēc es uzticos valdībai arī šoreiz un domāju, ka ierobežojumiem ir jēga. Es uzskatu, ka tie palīdzēs samazināt vīrusa izplatīšanos, tāpēc man nav nekādu iebildumu,” jaunais vīrietis sacīja ziņu aģentūrai “Bloomberg”.

Protams, ir arī iedzīvotāji, kuri nav apmierināti ar stingrākiem ierobežojumiem. Tie pārsvarā ir cilvēki, kuri strādā pandēmijas visvairāk skartajās nozarēs, piemēram, restorānu, viesmīlības un tūrisma biznesā.

Pēdējās diennakts laikā Vācijā reģistrēti 12 tūkstoši jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi, bet kopš pandēmijas sākuma saslimušo skaits ir pārsniedzis 545 tūkstošus, informē Roberta Koha institūts.

Vācijas kaimiņvalstī Belģijā no šodienas līdz 13. decembrim atkal būs spēkā gandrīz pilnīga karantīna, jo veselības aprūpes sistēmu ir pārslogojuši koronavīrusa inficētie.

Turpmākās sešas nedēļas beļģiem būs aizliegts uzņemt viesus, bet cilvēkiem, kuri dzīvo vieni, drīkstēs būt ne vairāk kā divas kontaktpersonas.

Ārpus telpām vienkopus drīkstēs pulcēties maksimums četri cilvēki, kuriem obligāti būs jāvalkā sejas maskas un jāievēro divu metru distance. Visiem, kuri var, obligāti jāstrādā attālināti. Darbu turpinās tikai pirmās nepieciešamības preču veikali.

Beļģijā amatpersonas pirmdien paziņojušas, ka jauno inficēšanās un īpaši hospitalizāciju  gadījumu skaits vairs tik strauji nepieaug. "Šī palēnināšanās ļaus mums nepārkāpt 2000 intensīvās aprūpes gultu limitu, kuras pašlaik mūsu valstī ir atvēlētas Covid-19 pacientiem," pastāstīja Beļģijas Covid-19 krīzes centra pārstāvis Īvs van Letems.

Cerību rada arī intensīvās testēšanas palielināšana, kuru visaktīvāk pašlaik Eiropā veic Slovākija. Aizvadītajā nedēļas nogalē ar bezmaksas testu tika pārbaudīta aptuveni puse jeb 2,5 miljoni Slovākijas iedzīvotāju. Aptuveni 1% no testētajiem cilvēkiem tika atklāta Covid-19 inficēšanās, kura izpaudusies vai nu bez vai ar minimāliem simptomiem.

Anglijā no ceturtdienas līdz pat 2. decembrim būs slēgti krogi, restorāni, sporta zāles, vairums veikalu un lūgšanu vietas. No valsts drīkstēs izceļot tikai darba vajadzībām.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs vēsta, ka līdz šodienai Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomiskajā zonā, kā arī Apvienotajā Karalistē ir reģistrēti vairāk nekā 7,5 miljoni Covid-19 inficēto, bet gandrīz 223 tūkstoši ir miruši no vīrusa izraisītajām komplikācijām.

Pasaulē kopumā otrais Covid-19 uzliesmojums vissmagāk skar tieši Eiropu. Salīdzinot Eiropas Savienību ar ASV, redzama ievērojama konstatēto gadījumu starpība. Tomēr otrais saasinājums pagaidām nav bijis tik nāvējošs kā pirmais abās Atlantijas okeāna pusēs. Tikmēr inficēšanās gadījumu skaits līdz ar sezonu maiņu turpina sarukt vissmagāk skartajās Latīņamerikas valstīs, kā arī Indijā, kur pašlaik ir otrs lielākais konstatēto inficēšanās gadījumu skaits aiz ASV.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti