Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Deklarācijas jāsniedz arī Latvijas rezidentiem Lielbritānijā

Panorāma

Panorāma

Vācijā pieaug iedzīvotāju skepse pret «AstraZeneca» vakcīnu

Vācijā augusi iedzīvotāju skepse par «AstraZeneca» ražoto vakcīnu pret Covid-19

Līdz šīm Eiropā galvenās bažas bija par Covid-19 vakcīnu pietiekamu daudzumu un piegāžu kavēšanos, bet tagad atsevišķās valstīs saskaras ar iedzīvotāju skepsi pret potēšanos ar “AstraZeneca” vakcīnu. Vācijā, Francijā un citviet tā nav populāra, daļa no tās atsakās. Tādēļ tiek apsvērta stratēģijas maiņa, tā kā prioritārajās vecuma grupās potēšanās aktivitāte esot nepietiekama.

Vēl nesen Eiropas Savienībai ar “AstraZeneca” izcēlās strīdi par uzņēmuma kavēšanos ar Covid-19 vakcīnas piegādēm. Bet tagad atsevišķās bloka valstīs tiek ziņots par iedzīvotāju nevēlēšanos potēties ar “AstraZeneca” vakcīnu pēc tam, kad tādas valstis kā Vācija un Francija pieņēma lēmumu to pagaidām nepotēt cilvēkiem, kas ir vecāki par 65 gadiem.

Šāds vairāku valstu lēmums iedzīvotājos radījis skepsi par konkrēti šo vakcīnu. Dati liecina, ka līdz 25. februārim Vācija bija izmantojusi tikai aptuveni piekto daļu tai piegādāto “AstraZeneca” vakcīnu. Kanclere Angele Merkele atzinusi, ka šobrīd ir problēma ar šīs potes pieņemšanu sabiedrībā, vienlaikus uzsverot, ka šai vakcīnai var uzticēties.

Atsevišķi politiķi aicinājuši mainīt prioritāro grupu stratēģiju un “AstraZeneca” vakcīnu dot  jaunākiem cilvēkiem, tā kā prioritārajā vecuma grupā potēšanās aktivitāte neesot apmierinoša. “Ledusskapī patiešām stāv [neizmantotas] vakcīnas. Tagad mēs rīkojam īpašu nedēļas nogali kolēģiem privātpraksē un zobārstiem, kuri tiek vakcinēti ar “AstraZeneca”,” pastāstīja Vīsbādenes vakcinācijas centra vadītājs Marks Dīrofs.

Vācija nav vienīgā. Līdzīga situācija ir tādās valstīs kā Francija, Itālija un Beļģija.

“Katru dienu saņemu varbūt četrus, piecus, sešus e-pastus no medmāsām, pat ārstiem, sakot, ka viņi nevēlas “AstraZeneca” vakcīnu.

Viņi atsakās un vēlas gaidīt labāku vakcīnu, kas ir mazliet dīvaini, jo šāda nostāja nav balstīta uz drošiem pierādījumiem vai zinātni.

Tā ir balstīta uz sajūtām un baumām,” norādīja Beļģijas valdības medicīniskais padomnieks Stīvens van Guhts.

Citiem ir arī bažas par iespējamām blaknēm (locītavu sāpēm, galvassāpēm). Taču eksperti uzsver, ka tās novērojamas tikai daļai sapotēto, ir īslaicīgas un atsver ieguvumus. “Tas, ko vēlamies, ir lai pote pasargā cilvēkus no nonākšanas slimnīcā, lai viņi nenonāk intensīvajā terapijā, lai cilvēki nemirst. Un, cik esmu redzējis, visas vakcīnas, kas šobrīd ir tirgū, to var nodrošināt,” sacīja Stīvens van Guhts.

Eiropas Zaļu aģentūra “AstraZeneca” atzinusi par drošu visiem pieaugušajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt