Ungārija varētu bloķēt ES ekonomikas glābšanas fondu

Ungārijas parlaments ir pilnvarojis premjerministru Viktoru Orbanu uzlikt veto Eiropas Savienības pandēmijas pārvarēšanas fondam, ja šī fonda līdzekļu sadalījums dalībvalstīm nebūs izdevīgs Ungārijai. Tāpat parlaments aicina nepieļaut, ka finansējuma sadale tiek sasaistīta ar likuma un varas vai migrācijas jautājumu.

Šajā nedēļā Eiropas Savienības dalībvalstu līderi tiksies, lai apstiprinātu Eiropas Komisijas piedāvāto 750 miljardu eiro vērto atkopšanās fondu. Mērķis ir piešķirt finansējumu koronavīrusa visvairāk skartajām Eiropas valstīm.

Kā pagājušajā nedēļā paziņoja Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, viņš uzliks jaunajam Eiropas Savienības fondam veto, ja tādas mazākās dalībvalstis kā Ungārija saņems mazāku finansējumu nekā bagātākās valstis. Tāpat ungāru premjeru neapmierinātu situācija, ja finansējuma piešķiršana tiktu sasaistīta ar politiskiem vai ideoloģiskiem priekšnoteikumiem, piemēram, likuma un varas jautājumam vai pakļaušanās migrācijas politikai.

Ungārijas parlaments savā rezolūcijā arī pieprasījis, lai Eiropas glābšanas plāna apstiprināšanai Eiropas Savienība aptur pret Ungāriju uzsākto 7. panta procedūru.

Teorētiski premjerministram Orbānam nav nepieciešams parlamenta atbalsts, lai pārstāvētu Ungāriju ārvalstīs. Taču premjers šādu praksi ir piekopis arī iepriekš, lai Eiropas līmenī demonstrētu savā valstī valdošo politisko vienprātību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti