Panorāma

Valsts kontrole: Latvijā katastrofu pārvaldīšana – neefektīva

Panorāma

Panorāma

Ukraina gatavojas bargai ziemai

Ukraiņiem ziemā būs jātaupa siltums un elektrība

Ukrainas varas iestādes pēc Krievijas raķešu triecieniem aicina iedzīvotājus taupīt elektroenerģiju. Būs arī obligāti taupības pasākumi. Piemēram, lai taupītu gāzi un ogles, siltumapgādes temperatūru mājokļos plāno samazināt vidēji līdz 18 grādiem. Tas aktualizē jautājumu par humānās palīdzības nodrošināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem un armijai.

Krievijas raķešu uzbrukumos Ukrainas pilsētām nodarīti bojājumi arī 28 energoinfrastruktūras objektiem. Līdz ar to ziema būs barga, brīdinājis Ukrainas premjers Deniss Šmihaļs. Ukrainas varas iestādes vairāk nekā par 90% ir gatavas apkures sezonai. Vienlaikus Šmihaļs aicināja taupīt elektroenerģiju. Taupīs arī gāzi un ogles.

"Tas nozīmēs temperatūras pazemināšanu dzīvokļos. Minimālā pieļaujamā robeža būs 16 grādu, bet vidējā – 18 grādu.

Tā ir nepieciešamība un ieguldījums mūsu uzvarā. No katra ir atkarīgs, kā mēs pavadīsim šo ziemu," teica Šmihaļs.

Ukrainas premjers arī aicināja iedzīvotājus nodrošināties ar siltām drēbēm, svecēm un lukturiem, ja tiktu traucēta elektrības un siltumapgāde. Taču Ukrainas iedzīvotāji panikā nekrīt, stāsta ukraiņu žurnāliste Anna Kapacinka.

"Protams, 10. oktobra triecieni stipri izmainīja manu garastāvokli, jo tas bija stress. It kā 24. februāra atkārtojums. Taču tagad ir normāli. Priecājamies, ka esam dzīvi," atzīst Anna.

"Septiņu mēnešu laikā esam pieraduši pie tā, ka pie mums ir karš. Un, kad mums draud ar aukstu ziemu, tas ir mazākais, kas mūs uztrauc."

Līdz ar ziemas tuvošanos aktualizējas jautājums par humāno palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem. Vajadzību joprojām ir daudz.

"Civiliedzīvotājiem mēs ieteiktu ziedot tieši siltās drēbes. Tās vajadzīgas gan vīriešiem, gan bērniem, gan sievietēm. Es ieteiktu ziedot arī sildītājus. Jo tiešām ziema būs ļoti auksta. Visi ietaupīs enerģiju, kā varēs un sildīsies no parastiem radiatoriem," skaidro biedrības "Tavi draugi" koordinatore Iriša Mogira.

Sildīties vajag arī tiem, kuri daudz laika pavada ierakumos. Tāpēc biedrība aicina aktīvi ziedot Ukrainas armijai.

"Armijai pašlaik nepieciešama termoveļa, paklājiņi gulēšanai, guļammaisi, apavi, parastās bikses, jakas, flīsa džemperi, viss nepieciešamais, lai vīri sasildās, lai viņiem nav auksti, jo viņi visu laiku ir ierakumos."

Mogira stāsta, ka pašlaik ziedotāju aktivitāte ir krietni sarukusi salīdzinājumā ar to, kāda tā bija uzreiz pēc 24. februāra.

Viņa skaidro, ka iedzīvotāji ir ziedojuši pēdējo, kas viņiem ir. Tāpēc pašlaik visas cerības ir uz lielajiem uzņēmumiem.

Apģērbu, apavus, mēbeles un citas lietas biedrībai "Tavi draugi" var nodot palīdzības pieņemšanas punktā Rīgā, Ventspils ielā 50.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti