Ukrainā sākusies nokritušās Malaizijas lidmašīnas atlūzu novākšana

Ukrainā sākusies nokritušās Malaizijas lidmašīnas atlūzu novākšana, ziņo Nīderlandes varas iestādes. Kopš katastrofas brīža ir pagājuši aptuveni četri mēneši. Izmeklētāji ilgu laiku nav varējuši piekļūt avārijas vietai, jo tā atrodas nemiernieku kontrolētajā reģionā Ukrainas austrumos.

Četrus mēnešus pēc traģiskās Malaizijas aviokompānijas lidmašīnas avārijas virs Ukrainas teritorijas, kas izdzēsa 298 cilvēku dzīvību, ir sākusies lidmašīnas atlūzu transportēšana.

Nokritušās lidmašīnas korpuss tiek pārvietots no avārijas vietas Ukrainas austrumos uz Nīderlandi, kur tiks veikta turpmākā korpusa izpēte. Izmeklētāji cer, ka tas palīdzēs noteikt lidmašīnas avārijas iemeslus.

Izmeklēšanu veic Nīderlandes Drošības padomes speciālisti, jo reisu no Amsterdamas uz Kualalumpuru Malaizijas Aviolīnijas veica sadarbībā ar Nīderlandes aviokompāniju KLM. Turklāt vairums bojā gājušo bija Nīderlandes pilsoņi.

Nīderlandes Drošības padome savā paziņojumā raksta, ka lidmašīnas korpusa pārvietošana aizņems vairākas dienas. Darbu veikšanas ātrums būs atkarīgs no drošības situācijas. Kā zināms, rajonu, kur atrodas nokritusī lidmašīna, kontrolē nemiernieki. Līdz ar to tur regulāri notiek apšaudes starp dažādām konfliktā iesaistītajām pusēm.

Vispirms aviolainera korpuss tiks nogādāts Ukrainas pilsētā Harkovā un no turienes uz Nīderlandi. Pagaidām vēl netiek atklāts, ar kādu transporta veidu un kad tas varētu notikt.

Pašpasludinātās Doņeckas Republikas Ārkārtas situāciju ministrijas vadītājs Aleksandrs Kostrubskijs esot arī norādījis, ka zem lidmašīnas atlūzām ir atrasti vēl vairāku cilvēku līķi, vēsta ziņu aģentūra AP.

Tieši vietējās Ārkārtas situāciju ministrijas darbinieki Nīderlandes ekspertu uzraudzībā veic lidmašīnas atlūzu novākšanas darbus. Sākotnēji Nīderlandes eksperti to esot vēlējušies darīt paši. Tomēr vēlāk viņi piekrita sadarboties ar nemiernieku pārstāvjiem, lai neapdraudētu savu darbinieku dzīvību. Visas lidmašīnas atlūzas no avārijas vietas netiks savāktas, esot paredzēts aizvest tikai svarīgākās daļas, kas var palīdzēt izmeklēšanā.

Kā jau vēstīts, lai arī oficiālie lidmašīnas krišanas iemesli nav zināmi, tiek plaši uzskatīts, ka to ir notriekusi nemiernieku raidītā raķete, ko tiem ir piegādājusi Krievija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti