Ukrainā nemainīs vēlēšanu sistēmu

Ukrainas parlaments noraidījis jaunā prezidenta Volodimira Zelenska priekšlikumu par vēlēšanas sistēmas maiņu. Par iniciatīvu nobalsoja tikai 92 no 450 Augstākās Radas deputātiem. 

Zelenska priekšlikums paredzēja likvidēt valstī tā dēvēto mažoritārās vēlēšanu sistēmas elementu, kad deputātus izvēlas no atsevišķiem vēlēšanu apgabaliem, un visus deputātus ievēlēt no partiju sarakstiem. Šī sasaukuma Augstākā Rada priekšlikumu noraidīja un arī 21. jūlijā pusi deputātu ievēlēs no vienmandāta apgabaliem, bet pārējie būs partiju pārstāvji.

Atbalstu neguva arī ideja no 5% līdz 3% samazināt barjeru politisko spēku pārstāvju iekļūšanai parlamentā.

Ārvalstu mediji vēsta, ka Zelenskis ir samierinājies ar pirmo sakāvi prezidenta amatā un aicinājis vienmandāta apgabalos ievēlēt deputātus, kuri spēj mainīt valsti ar darbiem, nevis vārdiem.

Eksperti arī norāda, ka tas ir skaidrs signāls jaunajam valsts vadītājam par nepieciešamību rēķināties ar oponentu viedokli, neraugoties uz plašo tautas atbalstu.  

KONTEKSTS:

Volodimirs Zelenskis 21. aprīlī uzvarēja Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, saņemot 73% balsu. Un 20. aprīlī plkst.10 norisinājās viņa inaugurācijas ceremonija. Uzreiz pēc tam Zelenskis paziņoja par Augstākās Radas atlaišanu, kā arī aicināja ministrus atstāt amatus. Vēlāk Ukrainas premjers paziņoja par savu demisiju.

Zelenskis 21. jūlijā izsludinājis ārkārtas vēlēšanas.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti