Panorāma

Francijā streiko pret pensijas vecuma palielināšanu

Panorāma

“Apvienotais saraksts” piebremzē skolu reformu

Ar militārās tehnikas mānekļiem izsmeļ iebrucēju raķetes

Ukraina ar militārās tehnikas mānekļiem izsmeļ Krievijas raķešu krājumus

Krievijas okupantu spēki lepojas, ka Ukrainas teritorijā iznīcināts rekordliels skaits amerikāņu HIMARS raķešu sistēmu. Pat vairāk, nekā Ukraina saņēmusi. Taču, lai izsmeltu Krievijas dārgāko raķešu krājumus, ukraiņi kaujas laukā izmanto mulāžas. Ne vien pašdarinātas, bet arī speciāli šādam nolūkam ražotas.

Čehijas uzņēmums "Inflatech" rada gan tanku, gan HIMARS un bruņutransportieru mānekļus. Tie ir piepūšami, viegli lietojami, un kļuvuši par nozīmīgu sava veida ieroci Ukrainas aizstāvju arsenālā.

Karš radījis pieprasījumu pēc ieročiem. Lai cik dīvaini nešķistu – arī pēc piepūšama viltus bruņojuma, ko var izmantot kā mānekļus.

Čehijas uzņēmums "Inflatech" ražo vairāk nekā 30 dažādus piepūšamus militāros mānekļus. Tankus un bruņumašīnas, arī lidmašīnas un haubices. Piedāvājumā ir arī raķešu sistēmu HIMARS mānekļu versijas.

Kompānija neizpauž, vai šādus mānekļus izmanto Ukrainas aizstāvji, taču ziņo, ka ieņēmumi pagājušajā gadā palielinājušies par vairāk nekā 30 procentiem.

"Pamatojoties uz to, ko mēs zinām, mēs esam pasaulē vadošie ražotāji. Tiklīdz kāds pasaulē izmanto šos patiesi iedarbīgos mānekļus, mēs esam pārliecināti, ka tie nāk no mums, jo jūs nevarat atrast efektīvākus," lepojas "Inflatech" izpilddirektors Vojteks Fresers.

Čehijas uzņēmuma "Inflatech" radītais piepūšamais māneklis, kas veidots amerikāņu "Ab...
Čehijas uzņēmuma "Inflatech" radītais piepūšamais māneklis, kas veidots amerikāņu "Abrams" tanka formā

Uzņēmums ražošanā izmanto vieglus materiālus, piemēram, mākslīgo zīdu, tādēļ viltus tanks sver līdz simt kilogramiem.

Mēnesī izdodas saražot ap 50 šādu mānekļu. Tie tiek pārdoti uz vairākām nenorādītām valstīm, un viss eksports ir jāapstiprina Čehijas valdībai.

Lai uzstādītu mānekli, pietiek ar desmit minūtēm un četriem karavīriem. Mānekļi var veicināt uzvaru, maldinot ienaidnieka spēkus, liekot tiem noticēt, ka ir precīzi identificējuši vērtīgu mērķi, un izmantot dārgas raķetes, lai to iznīcinātu.

"Šī lieta ir pēkšņi uzplaukusi. Pirms tam tikai ļoti mazs tirgus zināja, ka mēs pat eksistējam un ka radām šādus mānekļus," stāsta "Inflatech" mārketinga direktors Povens Kumaresans.

Mānekļi, kas sākotnēji tika izstrādāti apmācību nolūkiem, katrs izmaksā līdz 100 000 dolāru, bet tas ir ievērojami lētāk nekā raķetes.

Kompānijas izpilddirektors Fresers gan norāda, ka labprātāk izgatavotu rotaļlietas bērniem.

"Lai gan es vēlos un dodu priekšroku rotaļlietu izgatavošanai bērniem, vispirms mums ir jānodrošina bērniem droša pasaule, un tad es ceru, ka varēsim atgriezties pie civilo produktu ražošanas."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti