Turpinās Izraēlas un palestīniešu militārā konfrontācija

Izraēlas armija devusi jaunus triecienus radikālā palestīniešu grupējuma “Islāma džihāds” objektiem Gazas joslā. Militārā operācija īstenota, neraugoties uz pamieru, kas stājās spēkā 14. novembrī no rīta.

Izraēlas armija informāciju par uzlidojumiem sniedza sociālās saziņas lietotnē “WhatsApp”. Triecieni esot veikti pēc tam, kad no Gazas joslas tika izšautas raķetes uz civiliedzīvotājiem Izraēlā. Raķešu uzbrukumu apstiprina arī neatkarīgi žurnālisti.   

Oficiālā Telaviva arī ziņo, ka jau pirms pamiera noslēgšanas gaisa triecienā Gazas joslā nogalināts vēl viens radikālā grupējuma “Islāma džihāds” komandieris. Līdera un viņa astoņu ģimenes locekļu nāvi apstiprināja arī islāmistu grupējuma “Hamas” kontrolētās varas iestādes.

Palestīniešu pārstāvji arī ziņo, ka divu dienu ilgušās cīņas laikā nogalināti vismaz 34 cilvēki, tai skaitā trīs sievietes un astoņi bērni. Par upuriem vai cietušajiem Izraēlā pagaidām netiek ziņots.

KONTEKSTS:

1947. gadā ANO Ģenerālasambleja atbalstīja ieceri veidot Jordānas upes rietumkrastā divas valstis – ebreju un arābu, un gadu vēlāk ebreju Nacionālā padome pasludināja Izraēlas valsti. Arābu teritorijā jaunu valsti tā arī neizveidoja, un uz šīm teritorijām pretendēja kaimiņvalstis. Arābu valstu līderi nepiekrita ANO lēmuma par Palestīnas sadalīšanu. Pretrunas noveda pie pirmā arābu un Izraēlas kara 1948. – 1949. gados, un sadursmes turpinās līdz mūsdienām.

Pēdējos desmit gados starp Izraēlu un palestīniešu kaujiniekiem Gazas sektorā jau trīs reizes izcēlusies karadarbība.

Jauno vardarbības vilni arvien nesamierināmajā konfliktā izraisīja vēsts, ka Izraēla nogalinājusi grupējuma “Islāma džihāds” komandieri Bahu Abu al Atu un viņa sievu, ievainojot vēl septiņus cilvēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti