Trampu kritizē par reakciju uz vardarbību Šarlotsvilā

ASV turpinās diskusijas par nedēļas nogalē piedzīvoto vardarbību Virdžīnijas štata Šarlotsvilas pilsētā, kur sestdien, automašīnai ietriecoties cilvēkos, kas protestēja pret baltādaino rasistu demonstrāciju, gāja bojā sieviete un vēl 19 cilvēki tika ievainoti.  ASV prezidents, reaģējot uz kritiku par nepietiekami aso reakciju, beidzot nosodījis baltādaino rasistu kustību, tomēr kritiķi uzskata, ka tas noticis novēloti.

Ar ziedu nolikšanu svētdien Šarlotsvilā tika pieminēta bojāgājusī sieviete un vairāki ievainotie. Aizvien nerimst diskusijas par šeit piedzīvoto vardarbību. Uzmanība pievērsta tieši politiķu reakcijām.

ASV prezidents Donalds Tramps, kas nosodīja vardarbību, bet vainīgos nesauca vārdā, turpina saņemt kritiku par nepietiekamo aso reakciju. Daudzi viņa oponenti uzskata, ka tieši Trampa ievēlēšana spēcinājusi baltādaino rasistu kustību, jo Tramps ilgstoši paudis pret tiem neitrālu attieksmi. Priekšvēlēšanu kampaņas laikā sākotnēji intervijās viņš atteicās noliegt savu atbalstu “Ku Klux Klan” un tās līderim. Tolaik republikāņu senators Tims Skots paziņoja, ka neviens kandidāts, kas nespēj tūlītēji nosodīt šādas naidpilnas grupas, nevar pārstāvēt Republikāņu partiju. Tikai pēc tam Tramps pirmoreiz pauda savu nosodījumu grupai. Viceprezidents Maiks Penss, viesojoties Kolumbijā, norādīja, ka mediji par daudz uzmanības pievērš Trampa kritikai un par maz – vardarbīgajam notikumam.

“Mums nav iecietības pret naidu un vardarbību, ko izraisa baltādainie rasisti, neonacisti vai “Ku Klux Klan”. Šīm bīstamajām grupām nav vietas Amerikas sabiedrības dzīvē, publiskajās debatēs, un mēs tās pilnībā nosodām.  Es arī uzskatu, ka tas, ka nacionālie mediji vairāk laiku patērē, nosodot Trampu, nevis nozieguma veicējus, ir problēma. Mums ir jāfokusē uzmanība īstajā vietā,” pauda Maiks Penss.

20 gadu vecais Džeimss Fīlds, kas ar automašīnu ietriecās pūlī,  šobrīd atrodas aiz restēm un pret viņu izvirzītas vairākas apsūdzības, tostarp par slepkavību. Pazinēji jaunieti raksturo kā radikālu uzskatu piekritēju ar simpātijām pret nacismu un Hitleru.

Jau ziņots, ka simtiem baltādaino nacionālistu organizāciju pārstāvji svētdien izgāja ielās Virdžīnijas štatā, lai protestētu pret vietējo varas iestāžu plāniem pārvietot ASV pilsoņu kara laika ģenerāļa Roberta Lī statuju. Ielās vēlāk izgāja arī radikāļu pretinieki un starp abām pusēm izcēlās vardarbīgas sadursmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti