Tramps runā par stāvokli ASV aicina uz vienotību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps runā par stāvokli valstī aicinājis iedzīvotājus uz vienotību. Viņš uzsvēris, ka panākumi ir iespējami vienīgi, ja abas lielākās partijas sadarbosies.

ASV prezidenta Donalda Trampa uzrunā Kongresu
00:00 / 03:12
Lejuplādēt

Tramps aicināja noraidīt atriebības, pretestības un atmaksas politiku un izmantot neierobežotas sadarbības, kompromisa un kopīgā labuma potenciālu. Tikai kopā esot iespējams pārtraukt politiska strupceļa desmitgades.

Baltā nama saimnieks arī atzinīgi novērtēja  ASV ekonomikas stāvokli un pauda prieku par zemo bezdarbu, savu nodokļu samazināšanas programmu un konkurences veicināšanas centieniem.

Savukārt galvenie uzdevumi nākotnē būs darbavietu radīšana, tirdzniecības veicināšana un infrastruktūras pilnveidošana.

Kā jau bija gaidāms, lielu savas runas daļu prezidents veltīja nelegālās imigrācijas kritikai un solīja panākt barjeras būvniecību uz robežas ar Meksiku. Tramps atkārtoti aicināja Kongresu desmit dienu laikā pieņemt budžetu un nodrošināt federālās valdības finansēšanu.

Tāpat Tramps paziņoja, ka 27. un 28.februārī viņam ir paredzēta otra tikšanās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Tramps sacīja, ka vēl ir daudz darāmā, lai panāktu mieru Korejas pussalā. Tomēr viņa attiecības ar Kimu esot labas: “Daļa no mūsu jaunās un drosmīgās diplomātijas ir vēsturiskais mēģinājums panākt mieru Korejas pussalā. Mūsu ķīlnieki ir atgriezušies mājās, atomieroču izmēģinājumi ir pārtraukti un vairāk nekā 15 mēnešu laikā nav palaista neviena raķete. Ja es nebūtu ievēlēts par prezidentu, tad šobrīd, manuprāt, mums būtu pamatīgs karš ar Ziemeļkoreju.”

Abu valstu līderi pērn jau ir tikušies Singapūrā. Un, lai arī pēc šīs sarunas ir izskanējuši solījumi, ka Ziemeļkoreja ir gatava atteikties no saviem kodolieročiem, būtisks progress šajā jomā tā arī nav sasniegts. Uz to nesen norādīja arī ASV izlūkdienesti. Tramps gan publiski apšaubīja viņu vērtējumu.

Pagaidām nav skaidrs, kas tieši tiks apspriests mēneša beigās iecerētajā samitā Vjetnamā. Tomēr ir zināms, ka atkārtota tikšanās starp Trampu un Kimu tika gatavota jau ilgstoši.

Uzrunas laikā bija arī vairāki amizanti brīži. Kongresā ievēlētās sievietes no Demokrātu partijas bija ģērbtas baltā, tostarp arī Pārstāvju palātās spīkere Nensija Pelosi. Tramps pauda: “Neviens nav ieguvis tik daudz no ekonomikas izaugsmes kā sievietes. Vairāk nekā 58% no jaunām darbavietām pērn ir aizpildījušas sievietes.” Pēc šādas norādes Demokrātu partijas politiķes negaidīti piecēlušās kājās un sākušas aplaudēt. Tomēr aplausi tika vērsti ne tik daudz prezidentam, cik šo sieviešu sasniegumam.

Pēc ASV prezidenta uzrunas oficiālo Demokrātu atbildi sniedza deputāte Steisija Abramsa: “Pat ja es esmu ārkārtīgi sarūgtināta par prezidenta pieeju mūsu problēmu risināšanai, es negribu, lai viņš izgāztos. Bet ir svarīgi, lai viņš pateiktu taisnību, pildītu savus pienākumus un cienītu ārkārtējo daudzveidību, kas nosaka Amerikas būtību. Amerika iegūst tad, kad mēs cīnāmies par mūsu kopīgām vērtībām pret jebkādiem ienaidniekiem – gan vietējiem, gan ārzemju.”

Pagaidām nekas neliecina, ka attiecības starp Demokrātu kontrolēto Kongresa apakšpalātu un Trampu varētu uzlaboties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti