Tramps pēc vidustermiņa vēlēšanām aicina partijas uz sadarbību

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps pēc vidustermiņa parlamenta vēlēšanu rezultātu publiskošanas aicinājis abas partijas strādāt kopā. Jauni sadarbības modeļi būs nepieciešami, jo prezidenta pārstāvētie republikāņi saglabāja vairākumu Senātā, bet demokrāti ieguva pārsvaru parlamenta apakšpalātā.

Preses konferencē Baltajā namā Tramps pauda cerību par kopīgu darbu amerikāņu tautas labā. Viņš īpaši pieminēja nepieciešamību veicināt ekonomisko izaugsmi, attīstīt infrastruktūru un tirdzniecību, kā arī samazināt recepšu zāļu izmaksas.

ASV prezidents arī paslavēja demokrātu līderi Nensiju Pelosi, kura varētu kļūt par Pārstāvju palātas spīkeri.

Par iespējamo sadarbību un izlīgumu atsevišķos jautājumos liecina arī Kalifornijas štata demokrātu pārstāves izteikumi. Viņa jau iepriekš solīja pārbaudes un līdzsvaru Baltajam namam nākamajā Kongresa sesijā. Demokrāti tiekšoties pēc atbildības un partiju sadarbības, jo visiem esot apnikusi šķelšanās.

Pelosi pauda gatavību strādāt pie veselības aprūpes izmaksu samazināšanas, investēt infrastruktūrā, kā arī cīnīties pret korupciju. 

KONTEKSTS:

6.novembrī ASV tika vēlēta Pārstāvju palāta, 35 no 100 Senāta locekļiem, kā arī vairāku štatu gubernatori. Vēlēšanās demokrātiem izdevies atgūt kontroli pār Pārstāvju palātu, bet republikāņi saglabājuši kontroli pār Senātu.

Pārstāvju palāta ir ASV divpalātu parlamenta — ASV Kongresa — apakšpalāta. Kopā Pārstāvju palātā ir 435 locekļi.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti