Pusdiena

Čigāne un Dālderis cer, ka "Vienotība" un "Kustība Par!" Saeimas vēlēšanās startēs kopā

Pusdiena

ST lieta: bažas par tiesībām prasīt kompensāciju no ĀRF tuvinieka nāves gadījumā

Tramps pēc apšaudēm ASV skolās rosinājis apbruņot skolotājus

Tramps pēc apšaudēm ASV skolās rosinājis apbruņot skolotājus

Pēc traģēdijas vienā no Floridas štata vidusskolām, kur bijušais skolnieks nošāva 17 cilvēkus, ASV prezidents Donalds Tramps rosinājis apbruņot skolotājus ar šaujamieročiem. Tramps ir arī nodevis rīkojumu ģenerālprokuroram, lai tiktu izstrādāts likumprojekts par tādu ierīču aizliegšanu, kas pusautomātiskos ieročus padara par automātiskajiem ieročiem.

ASV prezidents Donalds Tramps, tiekoties ar Floridas apšaudē izdzīvojušajiem, ierosinājis, ka varētu apbruņot skolotājus. Viņš cietušajiem arī apsolīja, ka tiks ieviestas stingrākas ieroču īpašnieku pārbaudes.

Pēc Trampa domām, ja skolotājiem būtu šaujamieroči, tad tas atbaidītu arī potenciālos šāvējus. Prezidents apsver iespēju arī nodrošināt skolotājiem apmācības šaujamieroču lietošanā.

Tiesa, pagaidām vienīgais pretpasākums, lai nākotnē uzlabotu drošību, ir Trampa rīkojums ģenerālprokuroram, kuram lūgts izstrādāt likumu par tādu ierīču aizliegšanu, kas paātrina šaušanu, padarot legālos pusautomātiskos ieročus par automātiskajiem. Šādas ierīces ir izmantojis gan šāvējs Floridā, gan masu slaktiņu sarīkotājs pērn oktobrī Lasvegasā, kur tika nogalināti vairāk nekā 50 cilvēki. Pēc notikušā pērn decembrī Tramps uzdeva izvērtēt šīs ierīces, kuras paātrina šaušanu.

Tikmēr ASV Nacionālā šaujamieroču asociācija apsūdzējusi tās kritiķus. Asociācijas vadītājs Veins Lapjērs norāda, ka Floridas apšaude ir tikusi politizēta, tostarp runājot arī par stingrāku ieroču kontroles noteikumu nepieciešamību. Lapjērs piebilda, ka prezidents Tramps pašlaik iekļuvis sabiedrības uzmanības centrā un cenšas veiksmīgi balansēt - rosināt vai nerosināt stingrākus ieroču noteikumus, taču tajā pašā laikā pats ir rosinājis apbruņot skolotājus, nonākot ar sevi pretrunā.

Asociācijas vadītājs uzsver, ka tas nav drošības jautājums, tas ir politisks jautājums, ko veicinājušas arī dažādas sociālās kustības. Iespējams, viņiem nepatīk šī asociācija, tāpēc viņi vēlas grozīt Konstitūcijas 2.pantu un, iespējams, viņi ienīst arī individuālo brīvību, pauž Lapjērs.

Pēc Floridā notikušā daudzi jaunieši iesaistījušies kampaņā un martā Vašingtonā, kā arī citviet rīkos gājienu, lai pievērstu ASV administrācijas un likumdevēju uzmanību, aicinot pastiprināt ieroču kontroles likumus.

Daudzi citi jaunieši pēc notikušā, gluži pretēji, ir iegādājušies šaujamieroci un norāda, ka pats ierocis nav problēma un, jo vairāk cilvēkiem tas būs, jo attiecīgi arī būs lielāka drošība.

Tomēr saistībā ar Floridas apšaudi atklātībā nonākusi jauna informācija, kura atklāj, ka kāds bruņots policists ir stāvējis ārpus vidusskolas telpām, kamēr 19 gadus vecais šāvējs nogalināja 17 cilvēkus.

Policists ārā stāvējis kādas četras minūtes, pirms iegājis skolā. Tāpat viņš kopš vakardienas ir atkāpies no amata un pret viņu ir arī uzsākta izmeklēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti