Apšaudē Floridas skolā nogalināti 17 cilvēki un vairāki ievainoti

Vidusskolā ASV Floridas štata dienvidos trešdien notika apšaude, kurā ir nogalināti 17 cilvēki un desmitiem ievainoti, un varas iestādes paziņoja, ka ir aizturējušas apšaudē aizdomās turēto - 19 gadus vecu bijušo skolas audzēkni. 

Apšaude izcēlās Pārklendas pilsētas Mārdžorijas Stounmenas Daglasas vidusskolā, informēja Brovardas apgabala šerifa birojs.

Varas iestādes paziņoja, ka ir aizturējušas cilvēku, kuru tur aizdomās par uguns atklāšanu skolā. "Šāvējs tagad atrodas apcietinājumā. Notikuma vieta vēl arvien ir aktīva," tviterī paziņoja šerifa birojs.

Apšaudi sarīkoja 19 gadus vecais bijušais audzēknis Nikolass Kruss, taču par viņa motīviem informācija pagaidām netiek sniegta. Savukārt vietējie mediji ziņo, ka uzbrucējs sākotnēji iedarbinājis signalizāciju, izraisīja paniku un tad atklājis uguni pa cilvēkiem.

Noziedzniekam bijusi automātiskā šautene un daudzas magazīnas ar patronām. “USA Today” informē, ka uzbrucējs esot bijis zināms policijai, jo viņš piedalījies federālajā jauno rezervistu sagatavošanas programmā. Savukārt no skolas  Kruss izslēgts par disciplīnas pārkāpumiem.

 Ugunsdzēsēji paziņojuši, ka incidentā ir ievainoti no 20 līdz 50 cilvēku.  

Vidusskolas audzēkņi tika evakuēti uz citu skolu tās tuvumā.

Vietējie mediji ziņoja, ka šāvējs bijis vīrietis tumšsarkanā jakā ar melnu cepuri.

 “Tas ir briesmīgi. Esmu apbēdināts par to, ka gāja bojā 17 cilvēki. Ēkā bija 12 upuri, 2 bojā gājušie bija pie nama, 1 – uz priežu salas ceļa, bet 2 nomira slimnīcā. Patlaban tiek operēti vairāki cilvēki.  Lūdzaties par šo pilsētu, vecākiem un bojā gājušiem. Šī ir briesmīga diena,” sacīja šerifs Skots Izraēls.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka ir runājis par šo apšaudi ar Floridas štata gubernatoru Riku Skotu un ka Baltais nams kopā ar tiesībsargājošajām iestādēm strādā pie "briesmīgās apšaudes Floridas skolā".

"Nevienam bērnam, skolotājam vai kādam citam nekad nevajadzētu justies nedroši amerikāņu skolā," Tramps rakstīja tviterī.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti