Tramps par Irānu: «Nekāds darbības variants nav izslēgts»

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņoja, ka nekādas alternatīvas nav izslēgtas, apsverot reakciju uz Irānas neseno raķetes izmēģinājumu.

Atbildot uz žurnālista jautājumu, vai militāra rīcība ir izslēgta no darbakārtības, viņš atbildēja: "Nekāds darbības variants nav izslēgts."

Tramps jau ceturtdien no rīta tviterī paziņoja, ka Irānai ir oficiāli "izteikts brīdinājums".

"Irānai ir oficiāli izteikts brīdinājums par ballistiskās raķetes izšaušanu.

Jābūt pateicīgiem par briesmīgo līgumu, ko ASV noslēdza ar viņiem," tviterī ierakstīja Tramps, šādi atbalsojot līdzīgus nacionālās drošības padomnieka Maikla Flinna trešdien paustos spriedumus.

Flinns skaidroja, ka ar raķetes izmēģinājumu "pārkāpta ANO Drošības padomes 2231.rezolūcija", kurā Irāna aicināta neizmēģināt raķetes, kas var tikt aprīkotas ar kodolieročiem.

Irāna trešdien apstiprināja, ka tā ir izmēģinājusi ballistisko raķeti, tomēr noliedza, ka tā būtu pārkāpusi kodolvienošanās nosacījumus.

Teherāna skaidro, ka tās raķetes nepārkāpj ANO rezolūcijas, jo tās kalpo vienīgi aizsardzības mērķiem un nav paredzētas aprīkošanai ar kodolgalviņām.

Drīz pēc Trampa brīdinājumu parādīšanās tviterī Teherāna noraidīja Vašingtonas pārmetumus.

"ASV prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieka apgalvojumi ir nepamatoti, atkārtojošies un provokatīvi," Irānas Ārlietu ministrijas preses sekretāra Bahrama Gasemi teikto citēja oficiālā ziņu aģentūra IRNA.

Vašingtonas brīdinājumi izsaukuši Irānas bruņoto spēku elites vienību - Revolūcijas gvardes - asu reakciju.

"Irānas raķešu, karakuģu un aizsardzības raķešu palaišanas iekārtu skaits aug ar katru dienu, un šīs valsts debesis, zeme un jūra tiek kontrolēti," sacīja ģenerālis Hoseins Salami, kurš atbild par gvardes bruņojuma programmām.

"Šī nav zeme, kur kāds no ārpuses var spert kāju ar ļauniem nodomiem," viņš uzsvēra.

Baltais nams nav izpaudis nekādas detaļas, ko brīdinājums nozīmē praktiski un vai Vašingtona centīsies panākt jaunu sankciju ieviešanu.

Pasaules lielvaru un Teherānas vienošanās, kas paredz starptautisko sankciju atcelšanu apmaiņā pret ierobežojumiem Irānas kodolprogrammai, tika noslēgta 2015.gada jūlijā un stājās spēkā 2016.gada janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti