Tramps kritizē ANO par birokrātiju

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps kritizējis Apvienoto Nāciju organizāciju par birokrātiju un sliktu vadību. Vienlaikus viņš pauda atzinību jaunajam ģenerālsekretāram Antoniu Gutērrešam.

“Pēdējo gadu laikā ANO nav izmantojusi savu potenciālu birokrātijas un nepareizas vadības dēļ. Lai gan organizācijas budžets, salīdzinot ar 2000. gadu, ir palielinājies par 140% un darbinieku skaits ir dubultojies, mēs neredzam šo ieguldījumu jēgu. Tomēr es zinu, ka jaunā ģenerālsekretāra vadībā situācija mainās, mainās strauji," sacīja ASV prezidents.

Diskusijā ANO Ģenerālās asamblejas priekšvakarā Tramps norādīja, ka savam īpašumam blakus esošajā organizācijā iepriekš saskatījis lielu potenciālu. Tomēr ASV vēlas lielāku atdevi no savām investīcijām Apvienotajās Nācijās. Viņš arī aicināja organizāciju koncentrēties uz konkrētu rezultātu sasniegšanu.

Eksperti Trampa izteikumus vērtē kā norādi uz iespējamu Vašingtonas politikas maiņu. Baltā nama saimnieks iepriekš asāk kritizēja organizāciju, kā arī pauda vēlmi izstāties no tās vadībā noslēgtās klimata vienošanās. Tomēr šonedēļ ASV amatpersonas jau pieļāva iespēju palikt šajā līgumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti