Sadaļas Sadaļas

Pasaules panorāma

Baltkrievija un Krievija pamatīgā strīdā

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma. Raidījums par ārpolitiku

ANO vēstnieku populārais skrējiens

Tradicionāls skrējiens - ANO valstu vēstnieku integrācijas veids

Par viņiem ir rakstījis “NY Times”, “Washington Post” un citi pasaulē pazīstami izdevumi. Ik trešdienu Ņujorkas Centrālparkā satiekas ANO valstu vēstnieki, lai pusstundu veltītu kopīgam skrējienam. "Tas ir gandrīz kā doties uz saunu, jo ikviens te ir vienlīdzīgs,” teic Somijas vēstnieks ANO Kajs Sauers. Viņš ir viens no šīs  tradīcijas iesācējiem. Arī Latvijas Televīzija bija aculieciniece ANO vēstnieku skrējienam.

Vēstnieki cits pēc cita satiekas vienā no ieejām Centrālparkā. Mazliet jau iesildījušies, sarokojas. Starts ir precīzi plkst. 6.30. Strikti, kā šīs tradīcijas noteikumi – kavēt nedrīkst, tāpat kā nepiedalīties, ja vien nav kādi ļoti nopietni iemesli. Mongolijas vēstnieks ANO Sukhbolds Sukhi pauda, ka skrējienam atvēlētā vieta ir unikāla, tajā piedalās cilvēki no dažādām valstīm, reliģijām un ticībām.

Libānas vēstniece ANO Amala Mudallali norādīja, ka skrējēju grupu atklāja "Facebook" vēl pirms pārcelšanās darbā uz Ņujorku. "Pievienojos, un tas bija labākais, ko varēju izdarīt, jo šie cilvēki ir atlētiski, enerģētiski un no ļoti svarīgām pasaules valstīm, un šis ir labs veids, kā ar sevi iepazīstināt un ātri integrēties," teica Mudallali. Skrējēji savā starpā dažreiz pārrunā politiku. "Mūsu vidū ir arī Drošības padomes valstu pārstāvji, un, kad ir kādi svarīgi balsojumi, mēs aprunājamies par to, kas varētu notikt. Bet mēs sevi nelobējam. Tās ir draudzīgas sarunas," teica Mudallali.

Ir arī gadījumi, kad vēstnieki no siltām zemēm atsakās skriet ziemā, jo Ņujorkā aukstie gada mēneši var būt ļoti skarbi un salti. “Ar mums skrien arī vēstniece no Palau, bet viņa nenāk, iekams nav 24 grādi pēc Celsija,” atzina Mudallali. Skrējiens ilgst pusstundu un ir aptuveni sešus kilometrus garš.

Somijas vēstnieks ANO Kajs Sauers pastāstīja, ka sācis šo tradīciju kopā ar kolēģi no Lihtenšteinas apmēram pirms diviem gadiem. Grupa pakāpeniski ir augusi. Skrējējiem pievienojies Latvijas vēstnieks ANO Andrejs Pildegovičs. “Tas ir veids, kā satikties kopā. Runāt par visādām lietām, stāstīt par savām valstīm, es katrā ziņā reklamēju arī Latvijas, Rīgas maratonu, kurš arī kļūst diezgan populārs. Uzreiz rodas dažādi temati, mēs runājam par veselību, kā iesaistīt jauniešus," sacīja Pildegovičs.

ANO vēstnieku skrējienam mēdz pievienoties arī viesi. Savas vizītes laikā ANO kopā ar vēstniekiem bija Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, ar vēstniekiem skrējuši arī Vācijas ārlietu, aizsardzības ministri, dažādu valstu politiķi, žurnālisti, ārsti, mākslinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt