Tjaņdzjiņas sprādzienā cietušie prasa kompensēt zaudējumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ķīnas pilsētā Tjaņdzjiņā notikuši iedzīvotāju protesti saistībā ar kompensācijām par zaudētajiem īpašumiem pagājušā nedēļā notikušajos sprādzienos. Tikmēr amatpersonas sola sodīt sprādzienā vainojamo uzņēmumu, kura darbībā jau konstatēti pirmie drošības pasākumu pārkāpumi. Izmeklēšana  turpināsies.

Niknums, sašutums un asaras - ar šādām sakāpinātām emocijām pie viesnīcas, kur Tjaņdzjiņas amatpersonas notur preses konferences, pirmdien pulcējās vairāki desmiti cilvēku, pieprasot, lai viņiem tiktu nodrošināta droša dzīvesvieta un atpirkti izpostītie īpašumi pēc pagājušajā nedēļā notikušā spēcīgo sprādzienu viļņa. Īpašas bažas apkārtnes iedzīvotājiem  rada arī indīgo vielu noplūde. „Mēs nezinām, vai indīgo gāzu dēļ mūsu dzīvesvietas jebkad būs drošas. Mēs neuzdrošināmies tajās atgriezties, jo baidāmies par savu drošību un dzīvību. Tāpēc pieprasām, lai valdība šos īpašumus no mums atpērk,” saka kāds no protestētājiem.

Amatpersonas noskaidrojušas, ka veselībai bīstamais cianīds izplatījies vairākās vietās aptuveni kilometra rādiusā no eksploziju vietas. Tāpēc noteikta drošības zona divu līdz trīs kilometru attālumā.

Sākta negadījuma izmeklēšana, un jau noskaidrots, ka noliktavā, kurā notika sprādziens, tika glabātas simtiem tonnu  cianīda - daudz vairāk, nekā atļauts. Turklāt noliktava atradās puskilometra attālumā no dzīvojamām ēkām, lai gan likums nosaka, ka bīstamos materiālus nedrīkst glabāt tuvāk par kilometru no mājām un dzīvokļu kompleksiem.

„Negadījums prasījis daudzu cilvēku dzīvības un nodarījis lielus postījumus. Tāpēc pēdējās dienas bijušas ļoti smagas - it īpaši man, ņemot vērā, ka esmu atbildīgs par drošību. Jūtos vainīgs un gribu pilsētas vārdā izteikt nožēlu un līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. Ir izveidota izmeklēšanas grupa, lai noskaidrotu negadījuma cēloni. Grupa rūpīgi noskaidros visus aspektus, arī pārbaudīs, vai uzņēmums nav pārkāpis kādus noteikumus vai likumus. Ja tas tiks atklāts, uzņēmums par to tiks sodīts un tam būs jāuzņemas atbildība upuru un viņu tuvinieku priekšā,” norāda Tjaņdzjiņas vicemērs He Šušans.

Apstiprinātais sprādzienos bojāgājušo skaits pašlaik ir 114, vēl 70 cilvēki, lielākoties ugunsdzēsēji, pagaidām tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. Gandrīz 700 cilvēku ievietoti slimnīcās ar dažādas bīstamības ievainojumiem, un vismaz sešiem tūkstošiem nācies meklēt jaunu pajumti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti