Tilersons pauž atbalstu Ukrainas teritoriālās vienotības saglabāšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu valsts sekretārs Rekss Tilersons Ukrainā kārtējo reiz paudis atbalstu šīs valsts teritoriālās vienotības saglabāšanai. Viņš arī aicināja Krieviju mazināt saspīlējumu Austrumukrainā.

“Ir ļoti svarīgi saprast, kādi ir mūsu mērķi - Amerikas Savienoto Valstu mērķi saistībā ar situāciju šeit. Pirmkārt, tā ir Ukrainas teritoriālās suverenitātes un vienotības atjaunošana. Kopš krīzes sākuma ASV jau ir ieguldījušas vairāk nekā 600 miljonus dolāru. Mēs to uzskatām par ļoti svarīgu soli, un mēs arī iestājamies par visu Ukrainas pilsoņu drošību neatkarīgi no viņu etniskās piederības, tautības vai reliģijas, un tas ir Ukrainas suverenitātes pamatelements,” savā uzrunā pauda Tilersons.

Pēc sarunām ar Ukrainas līderiem Tilersons arī aicināja oficiālo Maskavu mainīt savu pozīciju. Viņš uzsvēra, ka vairākkārt aicinājis Krievijas vadību spert pirmos soļus, lai mazinātus saspīlējumu Austrumukrainā, īpaši attiecībā uz pamiera ievērošanu, smago ieroču atvilkšanu un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāju darbu. “Tas ir nepieciešams, lai mēs varētu veikt kādas aktivitātes,” paziņoja Tilersons.

Jau ziņots, ka Tilerons Kijevā ieradās pēc G20 samita Hamburgā, kur pirmo reizi tikās ASV un Krievijas prezidenti Donalds Tramps un Vladimirs Putins. Iepriekš šonedēļ Tramps uzrunā Varšavā pieprasīja Krievijai pārtraukt destabilizēt situāciju Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti