Dienas notikumu apskats

Venecuēla aug politiskā spriedze; cilvēki protestē pret nabadzību un pārtikas trūkumu

Dienas notikumu apskats

Mācītāji: LELB atbalstījusi tikai vīriešu ordināciju, liedzot par mācītājām kļūt sievietēm

Teroraktu skaits pasaulē pērn samazinājies

Teroraktu skaits pasaulē pērn samazinājies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pērn pasaulē krietni samazinājies teroraktu un tajos bojā gājušo cilvēku skaits. Par to liecina ASV valdības ziņojums. Saskaņā ar to teroraktu skaits pērn samazinājies par 13%, salīdzinot ar gadu iepriekš. Līdz ar to teroristu uzbrukumu skaits krities pirmo reizi kopš 2012.gada.

Kaut pasaules ziņu virsrakstos ir nokļuvuši vairāki asiņaini terorakti, to daudzums un upuru skaits pērn samazinājies, liecina ASV Valsts departamenta ceturtdien publicēts ziņojums.

Saskaņā ar apkopotajiem datiem 2015.gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, teroristu uzbrukumos bojā gājušo skaits krities par 14%. Kopumā dzīvību pērn zaudēja  28 328 cilvēki.

Par 13% samazinājies arī teroraktu skaits. Saskaņā ar ziņojumu - pērn notikuši  11 774 teroristu uzbrukumi jeb vidēji 981 terorakts mēnesī.

Par nozīmīgāko draudu joprojām tiek uzskatīts džihādistu grupējums „Islāma valsts,” kas sarīkojis uzbrukumus Francijā, Libānā, Turcijā un citviet.

Tomēr kopējais teroraktu skaits samazinājies, galvenokārt pateicoties to kritumam Pakistānā, Irākā un Nigērijā, kas ir trīs no piecām terorisma visvairāk skartajām valstīm. Parējās divas ir Indija un Afganistāna. Šajā piecās valstīs notikuši vairāk nekā puse no pērn ASV valdības reģistrētajiem gandrīz 12 000 teroristu uzbrukumiem.

Tajā pašā laikā dati liecina par salīdzinoši ievērojamu politiskās vardarbības pieaugumu Turcijā, Bangladešā, Ēģiptē, Sīrijā un Filipīnās. Ziņojuma autori brīdina, ka „globālā terorisma draudi 2015.gadā turpināja strauji attīstīties, kļūstot decentralizētāki un izkliedētāki”.

Tāpat daļa atbildības uzlikta arī valstu valdībām - ziņojumā teikts, ka ekstrēmisti saviem mērķiem izmanto iedzīvotāju neapmierinātību vietās, kur „tika bloķēti brīvas un miermīlīgas viedokļa paušanas iespējas”.

Džihādistu grupējums „Islāma valsts” joprojām ir nozīmīgākais drauds, kurš ieguvis atbalstītājus Tuvajos Austrumos, Āfrikā un Dienvidāzijā. Kaut grupējuma ietekme Sīrijā un Irākā samazinājusies, tas paplašinājis teritorijas kontroli Lībijā. Ziņojumā secināts, ka grupējuma atzars nostiprinājies arī Ēģiptes Sinaja pussalā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti