Taivānas prezidente uzsāks otro pilnvaru termiņu

Taivānas prezidente Cai Inveņa nodos svinīgo zvērestu, lai stātos amatā uz otro četru gadu pilnvaru termiņu. Populārajai politiķei būs jāvada Taivānas ekonomikas atkopšanās no koronavīrusa Covid-19 radītās krīzes un jātiek galā ar Ķīnas agresīvajiem centieniem ietekmēt politisko lēmumu pieņemšanu uz salas, ko tā uzskata par savu.

Taivānas prezidente uzsāks otro pilnvaru termiņuUldis Ķezberis

Cai Inveņa ir Taivānas pirmā prezidente sieviete un šo amatu ieņem kopš 2016.gada. Janvārī viņu pārvēlēja uz otru pilnvaru termiņu.

Savas prezidentūras laikā Cai Inveņa ir iesaukta par “Āzijas Angelu Merkeli”. Viņa, tāpat kā ilggadējā Vācijas kanclere, ir pazīstama ar savu nesatricināmību arī politiski vissarežģītākajās situācijās.

Savas prezidentūras laikā Cai Inveņa nav baidījusies nosodīt Ķīnu, kas izmanto pieaugošo ekonomisko ietekmi pasaulē, lai pastiprinātu spiedienu uz Taivānu, ko tā uzskata par savu neatņemamu daļu. Vienlaikus prezidente nav pakļāvusies arī savas pārstāvētās Demokrātiskā progresa partijas radikālākajam spārnam, kas viņu kritizē par nevēlēšanos pasludināt salas neatkarību.

Pirmā prezidentūras termiņa laikā Cai Inveņa panāca viendzimuma laulību legalizēšanu un veica vairākas būtiskas reformas.

Otro prezidentūras termiņu viņa uzsāks laikā, kad Taivānas ekonomikai būs jāatkopjas no koronavīrusa Covid-19 izraisītās krīzes.

Sagaidāms, ka Ķīnas spiediens uz Taivānu tikai palielināsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti