Panorāma

Panorāma

Panorāma

Plūdu sekas Beļģijā

Taivāna gatavojas veidot pārstāvniecību Lietuvā

Taivāna plāno pārstāvniecību Lietuvā; Ķīna saniknota par nosaukumu

Taivāna ir paziņojusi, ka veidos pārstāvniecību Lietuvā. Turklāt tās nosaukumā būs pašas Taivānas, nevis galvaspilsētas "Taipejas" vārds, ko parasti lieto, lai neaizvainotu Ķīnu. Ķīna arvien uzskata, ka Taivāna ir tās daļa, tāpēc cenšas to starptautiski maksimāli izolēt. Un šis solis Lietuvā jau ir saniknojis Ķīnu.

“Lēmums, kas nācis ilgās un intensīvās sarunās,” sacīja Taivānas ārlietu ministrs Džozefs Vu. Turklāt tā būs pārstāvniecību apmaiņa, jo Taivāna atvērs savu biroju Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, bet Lietuva rudenī – Taivānas galvaspilsētā Taipejā.

Pārstāvniecības nodarbosies ar ekonomikas, tirdzniecības un citu jomu sadarbības veicināšanu.

Taču lielāko viļņošanos ir izsaucis tieši pārstāvniecības nosaukums.

“Pārstāvniecības nosaukums būs “Taivānas pārstāvniecība Lietuvā”. Un Ārlietu ministrija patlaban intensīvi strādā pie sagatavošanās darbiem,” paziņoja ministrs Džozefs Vu.

Taivānai ir daudz pārstāvniecību ārzemēs, taču lielākoties to nosaukumos ir lietots Taivānas galvaspilsētas Taipejas vārds, lai nesaniknotu Ķīnu. Tā arvien salu uzskata par savu teritoriju un dara visu, lai bloķētu Taivānas centienus starptautiskajā arēnā, tostarp vārda “Taivāna” lietošanu.

Arī tagad Ķīna ir paudusi neapmierinātību un aicinājusi Lietuvu atbalstīt “vienas Ķīnas” principu.

“Ķīna stingri iebilst pret jebkāda veida oficiāliem kontaktiem un tā dēvēto pārstāvniecību izveidošanu starp Taivānu un valstīm, kurām ir diplomātiskās saites ar Ķīnu. Mēs mudinām Lietuvu ievērot “vienas Ķīnas” principu un tās apņemšanos, veidojot diplomātiskās attiecības ar Ķīnu. Mēs brīdinām Taivānas iestādes, ka Taivānas neatkarība ir strupceļš un ka mēģinājumi starptautiskajā arēnā izveidot “divas Ķīnas” vai “vienu Ķīnu un vienu Taivānu” neizdosies,” paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis Žao Lidzjaņs.

Taivānu kā oficiālu valsti ir atzinušas 15 pasaules valstis, un to vidū nav nedz Lietuvas, nedz pārējo Baltijas valstu. Taču Lietuva kļūs par vienu no retajām pasaulē, kas savā teritorijā būs ļāvusi atvērt pārstāvniecību tieši ar Taivānas vārdu.

Lietuvas Ārlietu ministrija norāda, ka ir ieinteresēta attīstīt sadarbību ar Taivānu dažādās jomās, lielāko uzmanību veltot ekonomisko un kultūras saišu stiprināšanai, kā arī uzskata, ka  pārstāvniecība Viļņā veicinās ciešākus kontaktus starp lietuviešiem un taivāniešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt