Somijas sociāldemokrāti premjera amatam virza Sannu Marinu

Somijas Sociāldemokrātiskā partija svētdien nolēma uz premjerministra amatu virzīt 34 gadus veco politiķi Sannu Marinu. 

Ja Marina tiks apstiprināta amatā, viņa kļūs par jaunāko Somijas premjerministri un trešo sievieti, kas vadījusi šīs valsts valdību. 

Sociāldemokrātiskās partijas padomes sēdē svētdien partijas priekšsēdētāja vietniece Marina ar 32 balsīm apsteidza partijas parlamenta frakcijas līderi Anti Lindtmanu, kura virzīšanu atbalstīja 29 partijas padomes locekļi. 

Marina, kura līdz šim ieņēma transporta un sakaru ministres amatu, Somijas parlamentā ievēlēta kopš 2015.gada. 

Līdzšinējais Somijas premjerministrs, Sociāldemokrātiskās partijas līderis Anti Rinne otrdien atkāpās no amata pēc tam, kad piecu partiju koalīcijas iekšienē izcēlās strīds par valstij piederošo Somijas pasta operatoru "Posti" un Rinnes vadības stilu.

Koalīcijā esošā Centra partija paziņoja, ka Rinnes un par valstij piederošajām firmām atbildīgās ministres Sirpas Pātero pretrunīgie izteikumi iedragājuši ticību premjerministram, un pavēstīja, ka vairs nevar Rinni atbalstīt.

700 "Posti" darbinieku pārcelšana uz zemāk apmaksātiem līgumiem izraisīja 17 dienas ilgu streiku, kas beidzās pagājušajā nedēļā. Streikoja ne tikai pasta kompānijas darbinieki, bet atbalsta streikus rīkoja citās nozarēs strādājošie, īpašu haosu izraisot transporta sektorā. 

Visas piecas koalīcijas partijas paziņojušas, ka ir gatavas strādāt kopā jauna premjerministra vadībā un atbalsta līdzšinējās valdības programmu.

Balsojums par Marinas apstiprināšanu Somijas parlamentā gaidāms nākamnedēļ. Gaidāms, ka valdības veidošana būs raita, jo līdzšinējās koalīcijas partneres pausušas gatavību veidot jauno valdību, balstoties uz Rinnes valdības programmu. 

Rinne kļuva par premjerministru 6.jūnijā. Valdību viņš izveidoja pēc 14.aprīlī notikušajām Somijas parlamenta vēlēšanām, kurās uzvarēja sociāldemokrāti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti