Slovākijā liela daļa iedzīvotāju atbalsta Krieviju cīņā pret Ukrainu

Vairāk nekā puse no Slovākijas iedzīvotājiem atzinīgi vērtētu Krievijas uzvaru tās uzsāktajā karā pret Ukrainu, liecina Slovākijas Zinātņu akadēmijas veikta aptauja.

Aptaujas ar nosaukumu "Kā tev klājas, Slovākija?" rezultāti liecina, ka slovāku viedokļu atšķirības ir saistītas ar atbalstu noteiktiem politiskajiem spēkiem. Lielākā daļa aptaujāto, kuri vēlas Krievijas uzvaru karā, ir bijušā premjerministra Roberta Fico partijas "Virziens-sociāldemokrātija" atbalstītāji.

Aptaujas dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumu "Kā jūs gribētu, lai beidzas karš Ukrainā?". Atbildes bija jāsniedz skalā no 1 līdz 10, kur 1 ir pilnīga Krievijas uzvara un 10 pilnīga Ukrainas uzvara.

Slovākijā veikta aptauja, kuras dalībniekiem skalā no 1 līdz 10 bija jāatbild, vai viņi vēlas Krievi...
Slovākijā veikta aptauja, kuras dalībniekiem skalā no 1 līdz 10 bija jāatbild, vai viņi vēlas Krievijas vai Ukrainas uzvaru

Aptauja rāda, ka 50% Slovākijas iedzīvotāju atbalsta Krievijas uzvaru, bet aptuveni piektā daļa aptaujāto respondentu neapšaubāmi vēlētos Krievijas uzvaru. Tikai trešā daļa aptaujāto norādīja, ka sliecas atbalstīt Ukrainu.

Slovākija līdzās Bulgārijai jau ilgāku laiku ir viena no promaskaviskākajām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Pērn veiktā aptaujā 55% slovāku bija pozitīvs viedoklis par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 44% slovāku vainoja NATO un ASV kara izraisīšanā.

Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts Slovākija gan ir izrādījusi lielu atbalstu Ukrainai pēc Krievijas iebrukuma.

Slovākijai ir kopīga robeža ar Ukrainu, ko kopš karadarbības sākuma šķērsojuši gandrīz 800 000 cilvēku. ANO dati liecina, ka Slovākijā palikuši vairāk nekā 93 000 bēgļu no Ukrainas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti