Skolēni, studenti un citi aktīvisti Islandē ar protestu aktualizēs vides problēmas

Piektdien Islandes galvaspilsētā skolēni, studenti un citi cilvēki pieteiks „streiku”, pieprasot aktīvāku rīcību cīņā ar klimata izmaiņām.

Vides problēmas ar protesta akciju aktualizēs arī Islandē
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Kā norādījuši protesta akcijas rīkotāji, tad dalībnieki turpmāk katru piektdienu uz vienu stundu pulcēsies Reikjavīkas pilsētas centrā, lai pievērstu vides problēmām valdības uzmanību. Līdzīgi protesti jau notikuši Beļģijā, Francijā, Vācijā, Zviedrijā un citās valstīs, kur iesaistījušies pat vairāki tūkstoši jauniešu.

Par kampaņas „Piektdienas nākotnei” aizsācēju uzskatāma 16 gadus vecā zviedru skolniece Grēta Tūnberga. Viņa pērn augustā viena pati vairākas piektdienas pēc kārtas kavēja skolu, lai protestētu pie Zviedrijas parlamenta, cenšoties pievērst politiķu uzmanību vides problēmām.

Meitenes ar savu moto: „Skolēnu streiks klimata labā!” nu jau ir uzrunājusi daudzus skolēnus ne tikai pašas dzimtenē, bet arī citviet pasaulē. Saskaņā ar ziņu aģentūras AFP datiem Grēta šodien būs Parīzē, kur kopā ar franču jauniešiem aktualizēs klimata aizsardzības jautājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti