Saūda Arābijā sākas hadžs

Vairāk nekā miljons cilvēku ir sapulcējušies Saūda Arābijas austrumos, sestdien, 10.septembrī, sākoties hadžam jeb ikgadējā svētceļojuma uz Meku rituāliem. 

Šī gada pasākumus Saūda Arābija kontrolēs stingrāk pēc tam, kad pērn milzīgajā drūzmā gāja bojā aptuveni 2300 cilvēku. Traģiskais notikums arī radījis jaunu saspīlējumu starp Saūda Arābiju un tās reģionālo sāncensi Irānu, kas šogad pirmo reizi gandrīz 30 gadu laikā Irānas iedzīvotājiem aizliegusi piedalīties hadžā.  

Saūda Arābijas pilsētā Mekā, kur gaisa temperatūra brīžiem pārsniedz 40 grādu atzīmi, sapulcējušies islāmticīgie no vairākiem desmitiem valstu. Aplēses liecina, ka svētceļnieku skaits ir pusotrs līdz divi miljoni.

Hadžs jeb svētceļojums uz Meku ir obligāts ikvienam veselam islāmticīgajam, kurš to var atļauties. Rituāli iekļauj procesijas ap Kaabu Mekas galvenajā mošejā. Tā ir melna kubveida struktūra, kuras virzienā musulmaņi visā pasaulē vērš seju lūgšanu laikā.

Šī gada svētceļojumu iezīmējusi asa vārdu apmaiņa starp sunnītu apdzīvoto Saūda Arābiju un tās reģionālo sāncensi – šiītu apdzīvoto Irānu. Pērn Mekā starp drūzmā bojā gājušajiem bija vairāk nekā 400 irāņu, bet Irāna apsūdzēja Saūda Arābiju, ka tā nav spējusi garantēt labākus drošības un loģistikas apstākļus pēc traģēdijas. Tādēļ Teherāna šogad aizliedza irāņiem doties svētceļojumā uz Meku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti