Parīzes liceja direktors pēc lūguma skolniecei noņemt musulmaņu galvas lakatu saņem nāves draudus

Parīzes Morisa Ravēla liceja direktors pieņēmis lēmumu atkāpties no amata pēc internetā saņemtiem nāves draudiem pēc tam, kad viņš izteicis prasību kādai skolniecei skolas telpās noņemt tradicionālo musulmaņu galvas lakatu.

Par nāves draudu izteikšanu direktoram internetā ir aizturēts kāds 26 gadus vecs vīrietis, kuram aprīlī būs jāstājas tiesas priekšā.

Skolniece savukārt iesniedza sūdzību pret direktoru, apsūdzot viņu par sliktu izturēšanos pret viņu incidenta laikā, taču viņas sūdzība noraidīta.

Francijā, kur diskusijas par sekulārismu un reliģiju uzvirmo bieži, dzīvo Eiropā lielākā musulmaņu kopiena. Valstī jau pirms 20 gadiem tika aizliegts skolēniem nēsāt simbolus un tērpus, ar kuriem tiek demonstrēta reliģiskā piederība, piemēram, galvassegas, turbānus un kipas.

Par notikušo satraukumu pauduši daudzi Francijas politiķi. Daži norāda, ka tas ir apkaunojums un norāda uz valsts kolektīvo neveiksmi un valsts sakāvi musulmaņu kopienas priekšā. Vairāki politiķi pauduši direktoram atbalstu un Izglītības ministrija paziņoja, ka nekad neatstās skolotājus vienus draudu priekšā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti