Rīta Panorāma

Intervija ar Sandiju Semjonovu

Rīta Panorāma

Grupas «Keksi» muzikālais «Skudrupūznis» jau šovakar

Intervija ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču

Rinkēvičs: 2017.gads bijis labāks, nekā baidījāmies sagaidot

Aizvadītais 2017.gads bijis labāks, nekā baidījāmies un tika prognozēts tā iesākumā, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”). Viņš norādīja arī uz vairākiem izaicinājumiem pasaulē šogad, pirmkārt minot saspīlējumu Korejas pussalā.

Rinkēvičs atminējās, ka 2017.gada sākumā bija bažas par vairāku vēlēšanu rezultātiem Eiropas Savienības valstīs, arī par attiecībām starp Eiropas Savienību un ASV. Tomēr, tagad atskatoties uz gadu, ministrs secina – tas bijis labāks, nekā prognozēts.

Par cerīgāko Eiropas notikumu aizvadītajā gadā viņš minēja Francijas prezidenta vēlēšanas, kurās uzvarēja proeiropeiski noskaņotais Emanuēls Makrons. Viņaprāt, gadījumā, ja vēlēšanās būtu uzvarējusi galēji labējās Nacionālās frontes līdere Marina Lepena, tas būtu nopietns izaicinājums Eiropas Savienībai (ES).

Tāpat būtiski, ka gada izskaņā noslēdzās pirmā sarunu kārta par Lielbritānijas izstāšanos no ES. Rinkēvičs gan piebilda – pirmā sarunu kārta bija sarežģīta, bet gaidāmā otrā kārta būs vēl grūtāka. Šogad būs svarīgi, kā ES spēs vienoties ar Lielbritāniju.

Tāpat 2018.gada izaicinājums, pirmkārt, būs saspīlējums ar Ziemeļkoreju. Lai gan pasaules valstis nemitīgi mēģinot veidot dialogu ar šo komunistisko valsti, tomēr atbildē saņemot regulārus kodolizmēģinājumus un ballistisko raķešu izmēģinājumus. Gadījumā, ja Korejas pussalas saspīlējumā tiks pielietots spēks, situācija kļūs nekontrolējama, uzsvēra Rinkēvičs.

Kā vēl vienu būtisko jautājumu viņš minēja situāciju Tuvajos Austrumos, norādot uz protestiem un iespējamo vardarbību Irānā.

Vērtējot Krievijas ārpolitikas aktivitātes pērn, ministrs atzina, ka nekādas pozitīvas pārmaiņas nav vērojamas, un arī šogad līdz kaimiņvalstī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām viņš pozitīvas pārmaiņas negaida.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti