Putins noliedz jebkādu saistību ar «Panamas dokumentiem»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins noliedz saistību ar tā sauktajiem „Panamas dokumentiem”, noraidot „jebkādu korupcijas elementu”, vēsta „Interfax” un BBC.

Putins paskaidroja, ka viņa draugs, čellists Sergejs Roldugins, kurš, kā liecina „Panamas dokumenti”, apgrozījis divus miljardus ASV dolāru, cenšas attīstīt savu biznesu. Tiesa, miljardus gan viņš nepelnot, atzina Krievijas prezidents.

„Daudzi Krievijas radošie cilvēki, - iespējams, katrs otrais - cenšas nodarboties ar biznesu. Cik man zināms, viņu vidū ir arī Sergejs Pavlovičs [Roldugins],” Sanktpēterburgā sacīja Putins. Apgalvojumus, ka Roldugins patiesībā kalpo par Putina bagātības aizsegu, viņš nosauca par mēģinājumiem destabilizēt Krieviju.

„Kas ir viņa bizness? Viņš ir mazākuma akcionārs kādā no mūsu kompānijām un tur nopelna kaut kādus līdzekļus. Protams, ka tie nav miljardi. Nekā tamlīdzīga,” sacīja Putins, noliedzot jebkādu miljardu esamību. „Es lepojos ar tādiem cilvēkiem kā Sergejs Pavlovičs – gan kā par savu draugu, gan kopumā,” uzsvēra prezidents.

Putins arī piebilda, ka gandrīz visus līdzekļus, ko Roldugins nopelnījis „viņš ir iztērējis mūzikas instrumentu pirkšanā ārzemēs un atvešanā uz Krieviju”.

Šī bija pirmā reize, kad Putins komentēja „Panamas dokumentus” un to iespējamo saistību ar Krieviju un tās politisko eliti.

Arī Roldugins iepriekš noliedza apgalvojumus, ka viņš apgrozījis divus miljardus ASV dolāru, kas pieder Putinam. “Dokumentos nav nekā par Putina kungu. Par to rakstījuši žurnālisti, kuru rīcībā nav faktu. Mēs šis publikācijas uztveram kā nomācošas putinofobijas izpausmi. Diemžēl tā ir izplatīta, īpaši anglosakšu medijos,” klāstīja čellists.

Pats Putins „Panamas dokumentos” nav minēts. Taču ir piesaukti citu valstu līderi. Vienam no viņiem – Islandes premjeram Sigmunduram Gunlagusonam – saistība ar ofšoriem maksāja viņam amatu.

Starptautiskas juridiskās firmas “Mossack Fonseca” dibinātas firmas un pārvaldības fondi dažādās nodokļu paradīzēs palīdzējušas slēpt naudu un īpašumus gan politiķiem, gan sporta un šovbiznesa slavenībām, kā arī kriminālām autoritātēm. Pēc “Mossack Fonseca” 11 miljonu dokumentu nopludināšanas valstis visā pasaulē paziņoja par gatavību sākt izmeklēšanas par naudas atmazgāšanas apsūdzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti