Dienas ziņas

Dzeja uz māju sienām

Dienas ziņas

"Tautas panorāma" rīt Ilūkstē un Madonā

Debates Lielbritānijā – plaši apmeklētas

Priekšvēlēšanu debates Lielbritānijā – plaši apmeklētas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vakar Apvienotajā Karalistē notikušās priekšvēlēšanu debates, ko Latvijas Televīzija (LTV) translēja tiešajā ēterā, televīzijai bija pirmā debašu tiešā translācija no ārzemēm. No  Latvijas uz Angliju devās 12 cilvēku komanda, savukārt satelīta translāciju nodrošināja britu kompānija, jo uz internetu tajā rajonā paļauties nevar. Anglijā internets ir krietni lēnāks par Latvijas internetu, kas ir viens no ātrākajiem pasaulē.

Par pasākuma raitu norisi bija īpaši piedomāts arī Anglijas pusē, nolīgti papildu darbinieki un apsardze. "Straumēnos" šajā nedēļas nogalē bija daudz pasākumu tautiešiem, tādēļ uz debatēm savācās daudz vairāk skatītāju, nekā plānots. Sākotnēji televīzijas studiju bija iecerēts izvietot mazākā telpā, taču nācās pārvākties uz lielo zāli.

"Faktiski sanāca viss te… ar autobusu atbraucis, var teikt, salikts kā lego klucīši un pēc tam jānovāc. Tā ka tas nav tā vienkārši, un galvenais – vai viss aizies, vai neaizies. Šodien līdz testam ar satelītu bija tā drusciņ… nu, nebija, kā saka, mierīga sirds. Nu tagad viss ir kārtībā it kā," pirms pasākuma satraucies bija  LTV tehnoloģisko projektu vadītājs Aivars Ragovskis.

Turpat pagalmā atradās mikroautobuss ar satelīta pārraides aparatūru.

Inženieris Naidžels Sotels skaidroja: "Mēs atrodam debesīs satelītu, un es notēmēju savu šķīvi uz attiecīgo satelītu, ko atrod arī Latvijas Televīzijas kolēģi, es nosūtu attēlu uz satelītu, kas savukārt sūta to uz Latviju, un tad to redz televīzijas skatītāji Latvijā.

Kamēr publika ieņēma vietas, tikmēr Anglijā dzīvojošā grima māksliniece grimēja politiķus.

Par politiku Anglijā interesējas gan jaunā, gan vecā emigrācija.

"Saeimā bija vairāki jauni politiķi, un es gribu dzirdēt, ko viņi saka, vai kaut kas ir mainījies. Tur visu laiku ir tas, ka bija viena paaudze, tagad izskatās, ka būs jauna," savu interesi pamato Kristaps Folkmanis.

Jāni Ločmeli interesē, "kā politiķis vai viņš spēj ieinteresēt cilvēku ar savu uzrunu, vai viņš ir spējīgs būt vispārībā par politiķi. Man interesē vairāk tas. Un tad es pēc tam skatīšos, par ko balsot."

Arī Agnesei Kalniņai "tiešām ir svarīgi izvēlēties to, ko es vēlos redzēt Latvijā nākotnē, lai es, dzīvojot šeit ārzemēs, varētu atgriezties [Latvijā]."

Blakus zālei saimniecības telpā bija iekārtojusies tiešraides režisore Liene Žeimunde.

Tiešraide noritēja bez aizķeršanās, britu apsardze devās mājās pirms pasākuma beigām, secinot, ka šajā pasākumā publika uzvedas negaidīti labi.

Apmierināts ar debašu norisi bija arī LTV žurnālists Jānis Geste:

"No tām cilvēku atbildēm man arī pašam bija svarīgi gūt to sajūtu, arī tagad runājot ar ļaudīm, ka viņi ļoti kritiski vērtē, ko viņiem sola, ko viņiem saka, kas ir tās lietas, ar ko viņus mēģina pierunāt balsot par kādu konkrētu politisko spēku balsot, un man šķiet, tā ir ļoti laba vēsts Latvijai - ka cilvēki domā līdz, klausās, skatās, pēta, un paši ar savu galvu to izvēli izdara. "

LTV žurnāliste Ilze Nagla: "Par to, vai man ir grūti vai varbūt maniem kolēģiem ar šīm debatēm ir grūti… kādreiz mēs aizdomājamies par to, cik īstenībā grūti ir deputātu kandidātiem, kuri staigā no vienām debatēm uz nākamajām, tiekas ar vēlētājiem, gan jau, ka tas nav vienīgais, ko viņi dzīvē šajās dienās dara. Tā kā tā slodze pirms vēlēšanām visiem ir liela. Un svarīgi, lai arī tas vēlētājs to novērtē,  aiziet 6. oktobrī un piedalās vēlēšanās."

Skatītāji bija ļoti priecīgi par iespēju satikt politiķus aci pret aci, tika izteikta cerība, ka nākotnē biežāk tiks rīkotas šādas diskusijas un tiešraides.

Izturīgākajiem vakars beidzās ar latviešu dziesmām un dejām, taču televīzijas darbinieki vēlā naktī devas atpakaļceļā uz Latviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti