Pusdiena

Tiesneša Kenedija pensionēšanās ļauj ASV Augstākajā tiesā palielināt konservatīvo spēku

Pusdiena

Rimšēvičs no TKB akcionāriem saņēmis ap 250 tūkstošiem eiro, Martinsons - komisijas maksu

Eiropas līderi atkal lauzīs šķēpus par migrāciju

Pieļauj Āfrikā izveidot reģionālās migrantu izkāpšanas platformas

Migrācija būs viens no izšķirošajiem jautājumiem ceturtdien, 28. jūnijā, un piektdien, 29. jūnijā, notiekošajā Eiropas Savienības (ES) valstu līderu sanāksmē Briselē. Itālijas un Maltas valdības atteikšanās uzņemt nevalstisko organizāciju kuģus ar Vidusjūrā izglābtajiem migrantiem un Vācijas koalīcijas nesaskaņas ir saasinājušas šo jau tā kutelīgo jautājumu.

Cilvēki Eiropā arvien vairāk sāk ticēt, ka tikai autoritāri un pret Eiropu noskaņoti spēki var apturēt migrāciju.

Ja iedzīvotāji noticēs, ka tikai šie spēki spēj piedāvāt efektīvus risinājumus, tad viņi noticēs arī visam pārējam, ko saka šie politiķi.

Tā savā ielūguma vēstulē 28 ES valstu premjeriem, prezidentiem un kancleriem raksta Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks. Viņš mudina valstu līderus šoreiz vienoties par efektīviem risinājumiem, lai ierobežotu migrantu plūsmu.

Tomēr viedokļi par to, kas būtu jādara, joprojām atšķiras. Tādēļ šajā samitā lielāko uzmanību plāno likt uz to, par ko ir iespējams vienoties. Proti, par ES kopējās robežas aizsardzību. To nesen, viesojoties Vīnē, akcentēja arī Tusks. “Kā jūs zināt, šajā jautājumā pastāv objektīvs interešu konflikts. Tas ir acīmredzams. Te nav nekā jauna. Bet šobrīd visi saprot, ka mūsu galvenā un svarīgākā prioritāte ir ārējo robežu aizsardzība. Tas ir pirmais priekšnosacījums migrācijas problēmas risināšanai. Te es jūtu, ka mēs esam visai tuvu, lai atrastu kopsaucēju. Tā ir mūsu prioritāte.”

Tiek plānots veidot reģionālas izkāpšanas platformas. Tās varētu atrasties Āfrikā, un šajās platformās tiktu nogādāti jūrā izglābtie migranti.

Pašreiz nevienam nav skaidrs, kā šīs platformas varētu izskatīties un darboties. Tomēr Brisele cer atrast risinājumu, kas būtu saskaņā ar starptautiskiem noteikumiem. Tādēļ darbs pie izkāpšanas platformu idejas izstrādes notiek sadarbībā ar ANO Bēgļu lietu aģentūru.

Vairākas valstis jau ir atzinīgi novērtējušas šo ideju. Viņu vidū arī Dānijas premjers Larss Loke Rasmusens. “Esmu priecīgs, ka tagad mēs arvien vairāk sākam runāt par šīs problēmas ārējo pusi. Pirms gada mēs galvenokārt spriedām, kā pārdalīt problēmu starp mūsu valstīm. Tagad uz galda ir vairākas jaunas idejas kā mēs varam atrisināt šo jautājumu sadarbībā, piemēram, ar Āfrikas valstīm, no kurām šie cilvēki nāk,” norādīja Rasmusens.

Vācijai ir būtiski panākt, ka tiek ierobežota migrantu pārvietošanās ES teritorijā. Kā zināms, daudzi iebraucēji nevēlas palikt Dienvideiropā vai Austrumeiropā un tā vietā dodas uz Vāciju vai Zviedriju. No tā, cik efektīvu risinājumu izdosies atrast valstu līderiem, varētu būt atkarīga Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītā valdība. Tādēļ Berlīne vēlas noslēgt vairākas divpusējās vienošanās ar Eiropas valstīm par ātru iebraucēju izraidīšanu tur, kur viņi ir oficiāli reģistrēti.

Savukārt par tā dēvētajām bēgļu kvotām šobrīd vienošanos nav iespējams panākt. Tādēļ šajā jautājumā kompromisa meklējumi ir atlikti uz vēlāku laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti