Panorāma

Panorāma

Panorāma

Inflācija Latvijā jau otro mēnesi pārsniedz 3%

Norvēģijas fjordos – fregates un tankkuģa sadursme

Pie Norvēģijas krastiem fregate saskrējusies ar tankkuģi

Ceturtdienas rītā pie Norvēģijas krastiem saskrējusies Norvēģijas jūras spēku fregate un Maltā reģistrēts tankkuģis, vēsta AFP. Astoņi cilvēki guvuši nelielus ievainojumus.

Fregate "Helge Ingestad" atgriezās bāzē no NATO mācībām "Trident Juncture", bet tankkuģis izbrauca no ostas ar jēlnaftas kravu. Apstākļi, kādos notika sadursme, pašlaik nav skaidri. Negadījumā bija iesaistīts arī velkonis, taču plašākas detaļas par to netiek atklātas. Patlaban notiek izmeklēšana.

Pēc sadursmes no kuģa evakuēja tā apkalpi. Glābēji pastāstīja, ka kuģī ieplūst daudz ūdens un ir liels risks, ka tas noslīks turpat, kur atrodas.

Uz fregates bija 137 cilvēki, bet uz tankkuģa - 23. Tankkuģis, kas veda 625 000 litru jēlnaftas, ir guvis vieglus bojājumus, un naftas noplūde no tā nav fiksēta. Tomēr notikusi noplūde no fregates. Tankkuģa apkalpes locekļi nav cietuši, taču kuģis atgriezies ostā pārbaužu veikšanai.

"Bruņotie spēki pašlaik izskata visus reģionā pieejamos līdzekļus, lai palīdzētu "Helge Ingstad"," pavēstīja armijas pārstāvis.

Fregate "Helge Ingestad" būvēta 2009. gadā, un tā piedalījusies ķīmiskās atbruņošanas operācijās Sīrijā no 2013. gada decembra līdz 2014. gada maijam.
 

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti